Najlepsze Domy
Aranżacja niewielkiego przedpokoju

Aranżacja niewielkiego przedpokoju

Fot.  WPBM „Mój Dom” S.A.
Fot. WPBM „Mój Dom” S.A.
Przy aranżacji przedpokoju musimy nie tylko wziąć pod uwagę kształt i metraż pomieszczenia, lecz także wszystkie czynności, jakie w nim wykonujemy. Zastanówmy się, co jako pierwsze robimy, przychodząc do domu. W określonej przez nas kolejności umieśćmy wieszak na klucze, torebki, stojak na parasol czy szafkę, na której kładziemy dokumenty. Kierujmy się zasadą, by wszystko, co robimy, było jak najbardziej intuicyjne i zabierało jak najmniej czasu.

Nawet niewielki przedpokój może być funkcjonalny, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy jego aranżację. To właśnie od wystroju tego pomieszczenia zależy pierwsze wrażenie osoby wchodzącej do mieszkania. Wbrew pozorom, nie musimy prezentować tu wszystkich swoich umiejętności dekoratorskich. Najlepszy efekt uzyskamy wówczas, gdy skupimy się na praktycznych rozwiązaniach.

Minimalizm pożądany

Częstym rozwiązaniem w przedpokojach są też szafy w zabudowie. To praktyczna opcja, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Najlepiej, jeśli wszystko – zarówno kurtki, buty, torby, jak i drobne akcesoria – możemy schować za przesuwnymi drzwiami. Im mniej elementów pozostawimy na wierzchu, tym więcej przestrzeni zyskamy.

Aranżacja od zera

Ci, którzy decydują się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, mają możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego im układu pomieszczeń spośród wielu ofert. Mogą zaplanować jego aranżację zupełnie od początku. W nowych inwestycjach, takich jak Rybnicka Park we Wrocławiu, znajdziemy różne układy przedpokoi – zarówno tych o kwadratowym kształcie, jak i na planie litery L.

Dla większości kupujących ważne jest, by mieszkanie było ustawne. Niektórzy wolą wybrać lokum z niewielkim przedpokojem i zrezygnować z szafy w zabudowie, stawiając za to znacznie większą w pokoju. W strefie wejściowej zostawiają jedynie kilka najpotrzebniejszych rzeczy: mały wieszak, szafkę i lustro – komentuje Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Jasne wnętrze

Przedpokój powinien być dobrze oświetlony. To właśnie tu po raz ostatni przed wyjściem z domu przeglądamy się w lustrze. W przypadku małych, kwadratowych pomieszczeń, możemy pozwolić sobie na jedno źródło światła. Długi przedpokój będzie wyglądał dobrze, jeśli umieścimy w nim ciąg świateł rozmieszczonych w równych odległościach od siebie. Aby pomieszczenie wydawało się optycznie większe, utrzymajmy je w jasnych barwach, a na ścianach zawieśmy lustra. Zadbajmy, by odzwierciedlał styl wystroju całego mieszkania.

Czytaj także: Aranżacja małej kuchni. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
тюль гардини

adulttorrent.org/details/pretty_pridot_main_edition_part_2