Najlepsze Domy
Aktualne trendy w urządzaniu łazienek

Aktualne trendy w urządzaniu łazienek

Wyznaczanie trendów w aranżowaniu wnętrz można porównać do największych pokazów mody. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, w której dowiemy się, jaki kolor i styl będzie królował w nadchodzącym sezonie.

Wyznaczanie trendów w aranżowaniu wnętrz można porównać do największych pokazów mody. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, w której dowiemy się, jaki kolor i styl będzie królował
w nadchodzącym sezonie.

Aranżowanie łazienek to temat bardzo wdzięczny dla wszystkich projektantów. Jakie łazienkowe rozwiązania są teraz najmodniejsze?

Setki wzorów, kolorów, wielkości, stylów i struktur dostępnych w sklepach, umożliwiają spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających użytkowników, a szukanie inspiracji w bieżących trendach zapewni naszej łazience wyjątkowy wygląd.

Anna_Kaczkowska1.jpg
Anna_Kaczkowska1.jpg

Anna Kaczkowska, Członek Zarządu w firmie Cermag

Łazienkowe akcenty

Materiały użyte podczas urządzania łazienki powinny nie tylko cechować się wysoką jakością wykonania i interesującym designem, ale muszą również sprostać trudnym warunkom, które panują w pomieszczeniu. Wilgoć i częste zmiany temperatury wpływają na eksploatację naturalnych surowców, dlatego warto zdecydować się na produkty wytrzymałe, które jednak będą odzwierciedlały wizualny efekt cieszących się dużą popularnością materiałów. W wyborze płytek podłogowych prym wiodą płytki drewno - oraz betonopodobne.

Te pierwsze dostępne są w wielu różnych kolorach, które odwzorowują strukturę, a nawet fakturę różnego rodzaju drewna. Zastosowanie takich płytek daje bardzo przytulny, domowy efekt wizualny. Natomiast płytki betonopodobne, które już od kilku sezonów umacniają swoją pozycję, pozwalają na wprowadzenie do świata łazienek modernistycznego stylu, który pasuje nie tylko do salonu. Coraz częściej decydujemy się również na połączenie betonu z drewnem, czyli materiału dającego ciepły klimat z zimnem i surowością. – mówi Anna Kaczkowska, Członek Zarządu w firmie Cermag.

Rozmiar ma znaczenie

Coraz większą popularnością cieszą się płytki w dużych formatach – nawet 1,2 m x 3,6 m. Pasują one do dużych, jak i małych łazienek. Można nimi pokryć podłogi oraz ściany. Wielkoformatowe płytki tworzą jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększa pomieszczenie. Kafle w rozmiarze XL stanowią idealne tło dla minimalistycznych aranżacji, a w rezultacie tworzą oryginalny design.

Ogromne płytki dają równie ogromne pole możliwości dekoratorskich. Prym wiodą szarości i kamienne wzory, a marmuropodobne płytki w dużym rozmiarze cechuje szlachetność oraz autentyczność. – dodaje Anna Kaczkowska.

Poza królującymi łazienkami pełnymi naturalnych materiałów oraz kolorów, do pozycji lidera zbliżają się biało-czarne aranżacje. Wybór tych kontrastujących ze sobą kolorów należy do odważnych pasjonatów nowoczesnego designu. Otrzymane dzięki tej kolorystyce wnętrze zyskuje elegancji.

Ze wzorami czy bez?

W modnej łazience odchodzi się od tradycyjnych dekorów, mozaiki czy listew dekoracyjnych. Panujący minimalistyczny trend nie skreśla jednak ozdobnych płytek. Białe płytki ścienne z efektem 3D to sposób na odrobinę awangardy we wnętrzu, które lubi prostotę. Ich ciekawa faktura dodaje pomieszczeniu ciekawego charakteru, który pozwala na stworzenie nowoczesnej aranżacji. - opowiada Anna Kaczkowska.

Najnowsze trendy w urządzaniu łazienek nie odrzucają jednak wszystkiego, co nie charakteryzuje się prostotą. Coraz częściej można spotkać się ze wzorami patchworkowymi czy hydraulicznymi. Są one bardzo odważne i idealnie wpisują się we wnętrza retro, ale mogą również zostać wykorzystane przez pasjonatów stylu industrialnego.

Najnowsze trendy w aranżowaniu łazienek pokazują, że coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań. Według danych pochodzących z sieci Cermag prym wiodą biele i szarości w połączeniu z naturalnymi surowcami. Mix stylu skandynawskiego, nowoczesnego oraz industrialnego stworzył nurt, według którego podążają projektanci, przygotowując rozwiązania na miarę współczesnej łazienki. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
паджеро спорт

seo specialist