REKLAMA
Najlepsze Domy
15 pomysłów na urządzenie salonu w małym domu

15 pomysłów na urządzenie salonu w małym domu

Salon otwarty na kuchnię i jadalnię to coraz częściej stosowane rozwiązanie, zwłaszcza w domach o powierzchni użytkowej do 140 metrów kwadratowych. Tego typu zaprojektowanie open space'u jest bardzo częstym zabiegiem architektonicznym powiększającym optycznie niewielkie wnętrze. Ponadto, salon połączony z kuchnią i niekiedy z jadalnią pozwala na integrację całej rodziny.

Dla wielu pierwszym mieszkaniem jest kawalerka, czyli pokój z kuchnią. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem. Naturalnym rozwiązaniem, które powiększy przestrzeń będzie połączenie kuchni z salonem. W tym przypadku rozświetlenie i ocieplenie wnętrza to główny cel projektanta wnętrz. Trzeba starannie dobrać materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i radosne odcienie żółci, beżu czy bieli. Wykorzystując takie kolory, możemy pobawić się efektem gradacji.

Przestrzeń i prostota

W salonie warto postawić na jasne oraz ciepłe barwy. Wybór bieli czy też lekkiego beżu gwarantuje efektowne odbijanie dziennego światła i w konsekwencji optyczne wrażenie powiększenia wnętrza. Nie bójmy się też odważnych zestawień z palety barw – wyraziste kontrasty kolorystyczne mogą być szalenie efektowne i funkcjonalne.

Przestrzeń, minimalizm i prostota – to one decydują o urządzeniu modnego salonu. We współczesnych wnętrzach najlepiej odnajdują się zimne, biele, beże i szarości. Nie oznacza to, że nie ma w nim miejsca na żywe barwy – najczęściej odnajdziemy je w postaci mebli, oświetlenia czy wyrazistych dodatków.

Salon to miejsce, w którym domownicy odpoczywają, bawią się, a także biesiadują z zaproszonymi gośćmi. Pokój dzienny musi być więc zaprojektowany w taki sposób, aby każdy, kto tu wejdzie poczuł atmosferę domu i przyjazny klimat.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
vanco.com.ua/ofisnaia-bumaga

https://honda.ua

Нашел в интернете важный веб сайт , он описывает в статьях про леново зук з1.