Najlepsze Domy
Wybieramy okna fasadowe

Wybieramy okna fasadowe

O tym, czym powinny się charakteryzować nowoczesne okna mówi Grzegorz Bułat, kierownik technologii Oknoplast

O tym, czym powinny się charakteryzować nowoczesne okna mówi Grzegorz Bułat, kierownik technologii Oknoplast.

Nie ma różnicy w wyborze okien do małych i dużych domów. Oprócz wyjątkowych przypadków, nie słyszałem o żadnych przeciwwskazaniach konstrukcyjnych do wykorzystywania tych samych modeli okien w małych domach, co w większych budynkach. Przy standardowych rozmiarach okien, warto jednak zwrócić uwagę na wielkość powierzchni szyby – im jest mniejsza, tym większa możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. Od lat naukowcy udowadniają, jak ważnym czynnikiem wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych. Idealnymi modelami okien, które umożliwiają taki komfort są okna Pixel i Prolux występujące w ofercie Oknoplast.

Pixel to najnowszy model okna, który posiada smukłe i eleganckie 6-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Dzięki takiej budowie okna, do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego. Zaprojektowana specjalnie do tego modelu klamka o kwadratowym kształcie podkreśla prosty i elegancki profil okna. Dodatkowo jej centralne położenie nadaje oknu harmonijny charakter pasujący zarówno do minimalistycznych wnętrz jak i bardziej spektakularnych aranżacji.

Prolux to pierwszy w Polsce profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła, czyli tylko 108 mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 mm do 124 mm. Nowy wąski słupek ruchomy w Prolux ma natomiast szerokość tylko 112 mm. Te niskie złożenia systemu sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej naświetlone.

Istnieje teoria, że duże przeszklenia szybowe powodują znaczne straty ciepła, jednak obecne innowacyjne rozwiązania niektórych producentów pokazują, że większa powierzchnia szyb oznacza jedynie same y, bo zwiększoną ilość energii słonecznej, która wpada przez szybę i pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia.

Produkty Pixel i Prolux to okna umożliwiające poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicę pomiędzy stratą i zyskiem energii. To oznacza, że duża powierzchnia okien nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Podstawę tego stanowi dobra termoizolacyjność, która zachowana została mimo wprowadzenia smuklejszych profili okiennych, jednocześnie gwarantując niskie straty energii cieplnej i obniżone koszty ogrzewania całego budynku. Technolodzy, którzy pracowali nad konstrukcją okna Pixel w laboratorium Oknoplast, osiągnęli maksymalny współczynnik przenikalności ciepła Uw (czyli dla całego okna) równy 0,8 dla profilu 70mm.

  • Ordon,

    Fajnie napisany artykuł, nie wiedziałem, że Oknoplast ma tyle technologii w swoich oknach. Ale patrząc po zdjęciach to bardziej uwage przykuwa okno pixel.
  • Gajdzik,

    pytanie teraz kiedy inni producenci oprócz oknoplastu podejmą się stworzenia nowego trendu?
  • KajetanJ,

    Grzegorz Bułat słusznie wskazał, że obecnie nie będziemy sie jako konsumenci kierować tylko wysokością poszczególnych parametrów. Do tej pory główna batalia była toczona o parametr UW. Ale z tego juz raczej odchodzimy, dla klienta licza sie inne wartosci jak design i wpasowanie w całą architekturę budynku. Większa ilośćswiatła to swietna wartość dodana
левитра инструкция по применению цена в украине

www.best-mining.com.ua

наращивание ресниц недорого