Najlepsze Domy
Szkło samoczyszczące - idealne w trudno dostępnych oknach

Szkło samoczyszczące - idealne w trudno dostępnych oknach

Samoczyszczące się szyby. Brzmi niewiarygodnie. A jednak. Coraz więcej inwestorów i producentów interesuje się samoczyszczącym szkłem, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych oknach. Jak to działa?

Samoczyszczące się szyby. Brzmi niewiarygodnie. A jednak. Coraz więcej inwestorów i producentów interesuje się samoczyszczącym szkłem, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych oknach. Jak to działa?

Utrzymanie w czystości trudno dostępnych przeszkleń, takich jak okna dachowe, świetliki, ściany i dachy ogrodów zimowych, jest kłopotliwe i pracochłonne. Dlatego coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i producentów okien cieszą się innowacyjne rozwiązania, które pomagają ograniczyć do minimum ten obowiązek. Jednym z nich jest Pilkington Activ – szkło samoczyszczące o podwójnym działaniu, którego zastosowanie w oknach i trudno dostępnych przeszkleniach sprawia, że wymagają one mycia wielokrotnie rzadziej niż te z tradycyjnymi szybami.

Zewnętrzna powierzchnia szkła Pilkington Activ pokryta jest samoczyszczącą powłoką z dwutlenku tytanu, która spełnia podwójną rolę. Fotokatalityczne właściwości powłoki sprawiają, że zgromadzone na szybie zanieczyszczenia organiczne ulegają rozkładowi pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki właściwościom hydrofilowym, woda spływa równomiernie po powierzchni szyby, spłukując uwolnione zanieczyszczenia i nie pozostawiając po sobie nieestetycznych zacieków. Wystarczy deszcz czy po prostu spłukanie szyb wodą z węża ogrodowego, by szybko usunąć zanieczyszczenia.

Dodatkową zaletą stosowania szkła samoczyszczącego w przeszkleniach jest poprawa widoczności dzięki ograniczeniu kondensacji pary wodnej. Powłoka sprawia, że zbierająca się na szklanej powierzchni para wodna przybiera formę „filmu wodnego” a nie pojedynczych kropli wody. Dzięki temu, załamanie i rozproszenie światła zostaje ograniczone, dając w efekcie lepszą widoczność. Skroplona para wodna znacznie szybciej znika z powierzchni samoczyszczącej niż z powierzchni szkła niepowlekanego.

Oranżeria

Ogród zimowy to szczególne miejsce, które może przybierać różne formy i pełnić wiele funkcji. W niektórych domach oranżeria to oszklona przybudówka zintegrowana z bryłą budynku, w innych to samodzielny budynek w ogrodzie. Niezależnie od położenia czy wielkości dla użytkowników najistotniejsze jest, aby było to miejsce komfortowe.

W okresie silnego nasłonecznienia pomieszczenia te mogą się bardzo nagrzewać, natomiast zimą powierzchnia oranżerii będzie się szybko wychładzać. Warunki w niej panujące zależą w głównej mierze od rodzaju zastosowanych przeszkleń, które powinny tworzyć komfortowe, wyciszone wnętrze, dodatkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przeciwsłonecznego szkła samoczyszczącego o właściwościach niskoemisyjnych Pilkington Activ Suncool. Dzięki niemu właściciele ogrodów zimowych mogą zaoszczędzić nie tylko wodę i energię, ale i swój czas, który mogą wykorzystać w „zielonej oazie”.

Biorąc pod uwagę sprzyjające warunki klimatyczne w Polsce i dość szybki zwrot z inwestycji, wiele wskazuje na to, że szyby samoczyszczące na stałe i na szeroką skalę zagoszczą w polskiej architekturze mieszkaniowej i komercyjnej. Początek jesieni to doskonały moment, by przyjrzeć się jak w praktyce działa ten innowacyjny produkt.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://photolifeway.com

www.gazon.net.ua

online pharmacy viagra