Najlepsze Domy
Przegląd dachu na wiosnę - warto go zrobić!

Przegląd dachu na wiosnę - warto go zrobić!

Nie przecieka, nie ma też widocznie uszkodzonych dachówek ani rynien. Czy w takim przypadku niezbędny jest sezonowy przegląd dachu? Zdecydowanie radzimy go wykonać.

Nie przecieka, nie ma też widocznie uszkodzonych dachówek ani rynien. Czy w takim przypadku niezbędny jest sezonowy przegląd dachu? Zdecydowanie radzimy go wykonać.

Choć wiosenny przegląd dachu nie jest obowiązkiem, to jednak lepiej go wykonać. Zarówno jeżeli jesteśmy właścicielem nowo-wybudowanego, jak i wieloletniego domu. Da nam to gwarancję, że wszystko jest z nim w porządku. Wielu rzeczy bowiem, nie jesteśmy w stanie stwierdzić „gołym okiem”. A to nie zawsze oznacza, że czegoś nie trzeba poprawić lub wymienić. Zawsze należy powierzyć wykonanie kompleksowego przeglądu dachu profesjonalnej ekipie dekarskiej – najlepiej tej, która wykonywała nasz dach. Tylko fachowcy są w stanie wychwycić najmniejsze defekty i usterki, które mogą umknąć laikowi. Usługa powinna obejmować sprawdzenie stanu pokrycia i kontrolę jego konstrukcji – mówi superdekarz Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego.

Co należy sprawdzić?

Kosze dachowe, obróbki blacharskie, rynny czy przejścia przez połać – to newralgiczne elementy dachu, które należy sprawdzić ze szczególną starannością. Dla nich okres zimowy to prawdziwy egzamin wytrwałości. - Generalny przegląd zacznijmy od sprawdzenia, czy obróbki blacharskie nie są poluzowane, czy np. nie wykruszył się uszczelniający je silikon, uszczelki w koszach dachowych są na miejscu, a taśma do obróbki komina jest nadal szczelnie przyklejona – mówi Łukasz Budzyński.

Zobacz także: Jakie domy budują Polacy? Zobacz 18 popularnych projektów

Pod lupę trzeba też wziąć dachówki, czy np. nie są pęknięte. Poza tym warto też przejrzeć płotki przeciwśniegowe. Intensywne opady i zaleganie śniegu mogły bowiem spowodować pewne uszkodzenia, dlatego warto by dekarz spojrzał na to fachowym okiem. Dobrze też zobaczyć systemy odwodnienia dachu, czy w rynnach nie nazbierały się zanieczyszczenia.

Regularne przeglądy dachu przede wszystkim

Aby dach długo nam służył i był w nienagannym stanie, pamiętajmy o regularnych przeglądach, konserwacji i naprawie. Można nawet założyć sobie „książkę serwisową” dachu lub całego budynku, w której będziemy wpisywać wszelkie przeglądy i naprawy. Pamiętajmy przy tym, że im lepiej będziemy o niego dbać, tym dłużej będziemy cieszyć się komfortem i estetycznym wyglądem naszego domu przez wiele lat. To naprawdę się opłaca. Drobne, regularne naprawy i prace są mniej kosztowne i zajmują mniej czasu. Z tym, że takie zadania powinniśmy powierzać wyłącznie fachowej ekipie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://pharmacy24.com.ua

http://steroid-pharm.com