Najlepsze Domy
Przegląd dachu

Przegląd dachu

Przegląd dachu to coroczny obowiązek. Bez względu na to jak sroga czy łagodna była zima. Konsekwencje nieszczelnego lub uszkodzonego dachu mogą być wręcz dramatyczne. Podpowiadamy z jakich urządzeń korzystać, by przegląd przebiegał sprawnie i w bezpiecznych warunkach?

Przegląd dachu to coroczny obowiązek. Bez względu na to jak sroga czy łagodna była zima. Konsekwencje nieszczelnego lub uszkodzonego dachu mogą być wręcz dramatyczne. Podpowiadamy z jakich urządzeń korzystać, by przegląd przebiegał sprawnie i w bezpiecznych warunkach?

Każdy właściciel domu boryka się z dylematem czy wszelkie prace konserwacyjno-remontowe wykonywać samodzielnie czy może zlecać je profesjonalnym ekipom. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje y więc decyzja jest sprawą indywidualną. Jedno jest pewne – chcąc samemu wykonywać przeglądy i drobne naprawy w domu i jego otoczeniu musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. W przypadku prac na dachu niezbędna będzie odpowiednia drabina, której rodzaj uzależniony jest od kształtu bryły, a co za tym idzie konstrukcji poszycia dachowego.

Domy z jedno- lub dwuspadowym dachem

Tradycyjnym budynkom towarzyszą zwykle jedno- lub dwuspadowe dachy, których przegląd wymaga wykorzystania profesjonalnej drabiny. Podczas zakupu zwracajmy uwagę na wykonanie poszczególnych jej elementów: grubość profili, szerokość podłużnic i wsporników, kształt stopni czy sposób montażu. Zdaniem ekspertów, elementy te mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i wygodę pracy.

By ograniczyć do minimum trudności i zagrożenie związane z pracami na dachu, warto wybierać przemyślane rozwiązania. Przykładowo: w naszych drabinach dachowych stosujemy stabilne, specjalne profilowane szczeble, które znacznie ułatwiają utrzymanie równowagi nawet podczas precyzyjnych prac budowlanych lub instalatorskich – tłumaczy Bogdan Harmaty, ekspert firmy Krause. – Dodatkowym atutem drabin jest sposób montażu. Drabiny dachowe montuje się na powierzchni dachu przy pomocy specjalnego pałąka, który umożliwia pracę na płaszczyźnie o różnym nachyleniu. Mocuje się go do kalenicy bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi – drewniana nakładka pozwala optymalnie rozłożyć obciążenie i chroni dachówki przed stłuczeniem. Łatwe i ciche przemieszczanie pałąka po dachówkach umożliwia kółko z pneumatyczną oponą oraz uchwyt poprzeczny – dodaje.

Dachy płaskie

Tak specjalistycznego sprzętu nie wymagają płaskie dachy, towarzyszące coraz popularniejszym nowoczesnym bryłom budynków.

Choć w tym przypadku dobrze poradzi sobie prosta drabina przystawna, to rekomendujemy zakup drabiny przegubowej np. z serii Monto MultiMatic, która może być wykorzystywana jako element przystawny, drabina dwustronna, wolnostojąca, a nawet wygodny pomost roboczy – podpowiada ekspert.

Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania zapewnia szybką i komfortową obsługę, a trwałe, wpustowe połączenia szczebli z podłużnicami oraz dwa szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami gwarantują stabilność i bezpieczeństwo wykonywanych zadań. Bezpieczeństwo zwiększyć możemy dodatkowymi akcesoriami np. za pomocą platformy antypoślizgowej.

Na szczególną uwagę zasługuje także możliwość oparcia drabiny w określonej odległości od ściany (jak uchwyt dystansowy) oraz funkcja pomostu roboczego, która okaże się szczególnie przydatna podczas dłuższych prac naprawczych elementów elewacji, zapewniając wykonawcy wygodę i komfort.

Zgodnie z normami

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://www.chemtest.com.ua/

profvest.com

Viagra sans ordonnance