Najlepsze Domy
Posadzka betonowa. Jak utrzymać ją w dobrej kondycji?

Posadzka betonowa. Jak utrzymać ją w dobrej kondycji?

Beton jest materiałem, który z upływem lat ulega uszkodzeniom. Aby nie zmieniać całej posadzki można spróbować ja odnowić. Podpowiadamy, jak to zrobić

Beton jest materiałem, który z upływem lat ulega uszkodzeniom. Aby nie zmieniać całej posadzki można spróbować ja odnowić. Podpowiadamy, jak to zrobić

Podłogi balkonów czy tarasów wykonane z żelbetonu wymagają dodatkowego wykończenia np. gresem bądź kamieniem. Zdarza się jednak, że pozostają eksploatowane w niezmienionej formie. W wyniku tego, po latach użytkowania, są spękane, niestabilne i trudne do utrzymania w czystości. Jak zatem przywrócić im świetność, aby nie były tak „straszne”?

Problem z utrzymaniem w dobrej kondycji posadzki betonowej – czy to na balkonie w mieszkaniu czy na przydomowym tarasie – nie jest nowy. Beton niestety poddaje się działaniu wielu czynników zewnętrznych. Destrukcyjnie działa na niego zbyt szybkie wysychanie w czasie, gdy materiał jeszcze zawiązuje się i osiada. Niewskazane są obciążenia i brak ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Do zniszczenia powierzchni przyczyniają się też związki chemiczne występujące w atmosferze, np. pochodzące ze spalin przemysłowych bądź używane zimą w mieszankach odmrażających.

Do naprawy mocno zużytych posadzek można użyć zaprawy lub mas szpachlowych. Jeżeli jednak na ich powierzchniach są jedynie drobne spękania (do 1 mm), a te są stabilne, można pomalować je grubo powłokową, matową farbą kryjącą przeznaczoną do zniszczonego betonu.

Specjalistyczne farby do betonu są alternatywą dla czasochłonnych i kosztownych remontów. Aby z powodzeniem przeprowadzić renowację posadzki balkonu bądź tarasu, należy wybrać produkt dopasowany do przeznaczenia i ewentualnych obciążeń.

Farba do malowania posadzek betonowych i balkonów powinna pokrywać mikropęknięcia, szczeliny oraz plamy, a także gwarantować uzyskanie powłoki hydrofobowej, antypoślizgowej i odpornej na różnorodne uszkodzenia. Uzyskana powłoka powinna być również łatwa do utrzymania w czystości, gruba i trwała – tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, brand Manager marki Bondex, PPG Deco Polska. – Wykończenie o takich właściwościach uzyskamy dzięki farbie akrylowej Bondex SOS Renovation Rescure It! – dodaje Aneta Jarosz-Pałach.

Przed rozpoczęciem malowania posadzki betonowej przy użyciu farby Bondex SOS Renovation Rescure It!, powierzchnię należy starannie oczyścić przy pomocy szczotki i wody z mydłem malarskim, pamiętając, aby szczotka była odpowiednio twarda. Do mycia możemy wykorzystać też myjkę ciśnieniową.

Efektem czyszczenia posadzki balkonu czy tarasu powinno być pozbycie się kurzu, brudu, starych powłok, olejów i tłuszczu. Wszelkie naloty i wykwity trzeba usunąć przy użyciu odpowiednich środków czyszczących. Po wyschnięciu powierzchnię trzeba odpylić. Przygotowane w ten sposób podłoże znacznie zwiększy przyczepność farby i pozwoli uzyskać zamierzony efekt dekoracyjny.

Na tak przygotowaną nawierzchnię nakładamy pierwszą warstwę farby (malujemy przy pomocy wałka z mikrofibry lub pędzla). Ważne: powierzchni nie trzeba wcześniej gruntować. Kolejną warstwę aplikujemy po minimum 6 godzinach. Dopiero nałożenie drugiej warstwy pozwoli nam na skuteczne zakrycie niedoskonałości betonu, szczególnie jeżeli na jego powierzchni były rysy, pęknięcia i plamy.

Pełną twardość farby uzyskamy po upływie 12 godzin, wówczas można swobodnie chodzić po wymalowanej nawierzchni. Z kolei pełne obciążenie posadzki balkonu i tarasu możliwe jest dopiero po 72 godzinach.

Produkt z powodzeniem można stosować również do renowacji chodników, balustrad betonowych, a także nowych i starych powierzchni drewnianych.

Farba nie jest przeznaczona do malowania powierzchni, na których odbywa się ruch kołowy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
adulttorrent.org

adulttorrent.org

Был найден мной авторитетный веб сайт с информацией про Трибулус биотеч www.farm-pump-ua.com