Najlepsze Domy
Pompa ciepła - tanie ogrzewanie i komfortowe chłodzenie

Pompa ciepła - tanie ogrzewanie i komfortowe chłodzenie

Pompy ciepła NIBE są jednym z elementów energooszczędnego systemu, który ma za zadanie zapewnić komfort przebywania w zdrowym budynku i w zależności od potrzeb użytkownika - w zimie ogrzewanie, w lecie chłodzenie. Dodatkowo przez cały rok produkcję ciepłej wody użytkowej oraz kontrolowaną wentylację z odzyskiem energii.

Pompa ciepła to jedyne urządzenie grzewcze, które oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej może zapewnić chłodzenie i to prawie za darmo. Jak to możliwe? Gruntowa pompa ciepła korzysta z energii zakumulowanej w gruncie. W okresie letnim chłód zgromadzony w gruncie może być przekazywany przez wymiennik w pompie ciepła do płaszczyznowego systemu grzewczego i nie potrzebna jest do tego praca sprężarki, a jedynie pomp obiegowych. Odebrane z pomieszczeń ciepło przyspiesza regenerację gruntu, ładując go jak akumulator na potrzeby ogrzewania w kolejnym sezonie grzewczym.

Nowa generacja pomp ciepła NIBE obejmuje typoszereg F1145/1245 PC oraz F1155/1255 PC z wbudowanym modułem chłodzenia pasywnego. Ustawiona fabrycznie minimalna temperatura zasilania systemu grzewczo-chłodzącego zapewnia obniżenie temperatury pomieszczeń nawet o 10°C i jednocześnie chroni przed nadmiernym schłodzeniem podłogi/ścian nie dopuszczając do przekroczenia punktu rosy. Automatyka  zapewnia pełną regulację i programowanie czasowe zarówno ogrzewania, chłodzenia jak i wentylacji za pomocą jednego urządzenia, dzięki czemu użytkownicy pomp ciepła w wersji PC, zachwyceni są komfortem jaki zapewnia urządzenie.

Chłodzenie powietrzną pompą ciepła NIBE

Chłodzenie aż do 70°C na zasilaniu systemu grzewczo-chłodzącego zapewniają wszystkie powietrzne pompy ciepła NIBE będące aktualnie w ofercie firmy NIBE-BIAWAR. Jednym z najbardziej popularnych i najtańszych rozwiązań zapewniających ogrzewanie, produkcję c.w.u. i chłodzenie jest o modulowanej mocy grzewczej. Jest to urządzenie typu powietrze/woda składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które utrzymuje komfort cieplny w budynku przez cały rok. Zimą grzeje, latem chłodzi powietrze w pomieszczeniach, a ciepłą wodę zapewnia każdego dnia. Zestaw BASIC SPLIT przeznaczony wyłącznie do ogrzewania i chłodzenia budynku można kupić już od 13 000zł netto, a zestaw STANDRAD SPLIT zapewniający ogrzewania, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową jest dostępny w cenie od 21. 000 zł netto.

NIBE SPLIT oparta jest na technologii inwerterowej, zapewniającej wyższą niż w przypadku tradycyjnych pomp efektywność pracy, dzięki dostosowywaniu mocy sprężarki (w zakresie 3-16 kW), do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, cicha praca, szeroki zakres temperatury pracy (od -20°C do +43°C), zintegrowany wymiennik ciepłej wody, prostota instalacji i łatwość obsługi to dodatkowe zalety pompy ciepła NIBE SPLIT.

jest idealnym rozwiązaniem również w budynkach poddanych termomodernizacji ponieważ oprócz chłodzenia zapewnia redukcję kosztów ogrzewania nawet do 75% i ma możliwość sterowania dodatkowym źródłem ciepła oraz wpięcia w istniejący system grzewczy. Pompa ciepła pracuje do -20°C, więc w ciągu kilku najzimniejszych dni w roku, jej praca wspomagana jest szczytowym źródłem grzewczym, np. grzałką elektryczną wbudowaną w jednostce wewnętrznej lub innym istniejącym źródłem ciepła. Dla bardziej wymagających osób polecamy najnowszą powietrzną pompę ciepła NIBE F2120, która nawet przy -25°C ma wysoką wydajność i osiąga sprawność porównywalną do pomp gruntowych (SCOP=5,0).

NIBE zapewnia również wentylację z odzyskiem ciepła

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://pharmacy24.com.ua

best-mining.com.ua

резиновые коврики для авто