REKLAMA
Najlepsze Domy
Podpowiadamy jak utrzymać świąteczny czar kominka przez cały rok

Podpowiadamy jak utrzymać świąteczny czar kominka przez cały rok

W zimowe świąteczne dni szczególnie docenimy dobrą izolację, która pozwoli nam cieszyć się komfortem i ciepłem w domu, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. Fot. Rockwool Polska
W zimowe świąteczne dni szczególnie docenimy dobrą izolację, która pozwoli nam cieszyć się komfortem i ciepłem w domu, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. Fot. Rockwool Polska
Sezon jesienno-zimowy to dla naszych kominków bardzo pracowity okres. Dużo częściej przebywamy w naszych domach, dlatego chcemy czuć w nich ciepło, ale równocześnie wolelibyśmy uniknąć wysokich opłat i obciążonego budżetu. Kominek naprawdę nie musi być tylko stojącą w salonie ozdobą, rozpalaną jedynie z okazji wizyty gości. Aby codziennie cieszyć się jego ciepłem bez wydawania fortuny, wystarczy zadbać o zapewnienie mu wysokiej efektywności energetycznej poprzez zamontowanie odpowiedniej izolacji.

Dobrze zamontowany kominek zapewnia poczucie bezpieczeństwa naszej rodzinie – warto więc wybrać do izolacji kominka taki materiał, który jest niepalny, a zarazem trwały i stabilny. Doskonale sprawdzi się tutaj wełna skalna, która ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1, charakterystyczną dla materiałów niepalnych – zabezpieczy ona elementy obudowy kominka przed wpływem wysokiej temperatury powstającej podczas palenia.

Zastosowanie tego materiału w odpowiednio wentylowanej obudowie sprawi, że emitowane ciepło będzie wykorzystane efektywniej, rozchodząc się po pomieszczeniu. Wełna skalna przypadnie także do gustu tym, którzy dbają o środowisko naturalne i wybierają rozwiązania ekologiczne –  to materiał pochodzący z naturalnych surowców.

Czytaj także: Skandynawia z urban jungle w zabytkowej kamienicy

Izolacja kominka jest kluczową czynnością dla podwyższenia jego wydajności i zabezpieczenia go przed ogniem – mówi Tomasz Kwiatkowski, ekspert  firmy Rockwool Polska – Dziś na rynku można znaleźć rozwiązania przeznaczone specjalnie do tego typu prac, jak np. płyty  Firerock. Są to płyty wykonane z wełny skalnej – niezwykle trwałego i ognioodpornego materiału. Nie ulega on zniszczeniu czy ukruszeniu. Dodatkowo płyty pokryte są ekranem aluminiowym, który odbija ciepło i zwiększa efektywność cieplną – wytrzymują temperaturę stałą sięgającą do 580 stopni Celsjusza.

Kominek jako dodatkowe źródło ciepła to też spora oszczędność – odpowiednio zaizolowany pozwala na zmniejszenie konieczności dogrzewania budynku. Tak więc możemy cieszyć się ciepłem, które nie będzie uciekać, a rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu i nie martwić się o rachunki.

W zimowe świąteczne dni szczególnie docenimy dobrą izolację, która pozwoli nam cieszyć się komfortem i ciepłem w domu, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.velotime.com.ua

www.optiontradingstrategies.net/th/

Yeti Cooler reviews