Najlepsze Domy
Planujemy remont podłogi na przyszły rok

Planujemy remont podłogi na przyszły rok

Okazuje się, że precyzyjne zaplanowanie remontu podłogi nie jest łatwe. Wstępnie remont możesz zaplanować sam, opierając się na powyższych wskazówkach, gdy jednak termin prac będzie się zbliżał, dobrze zrobisz konsultując się z fachowcami. Fot. Nova
Okazuje się, że precyzyjne zaplanowanie remontu podłogi nie jest łatwe. Wstępnie remont możesz zaplanować sam, opierając się na powyższych wskazówkach, gdy jednak termin prac będzie się zbliżał, dobrze zrobisz konsultując się z fachowcami. Fot. Nova
Przełom starego i nowego roku to doskonały czas na uporządkowanie rozmaitych planów na kolejne 12 miesięcy. Wśród nich wiele osób z pewnością umieści także pomysły na aranżację domowych wnętrz. Jeśli Ty także bierzesz pod uwagę gruntowny remont lub wykończenie mieszkania, a prace mają dotyczyć także podłóg, sprawdź, jak je zaplanować.

Jeśli odpowiednio wcześnie przemyślisz przebieg i czas trwania remontu, wówczas będziesz mógł uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Dlatego warto z wyprzedzeniem ustalić choćby kolejność prac, a także przygotować listę niezbędnych materiałów. W przypadku wykańczania bądź remontu podłogi istnieje wiele kwestii, o których trzeba pamiętać.

Podłogę układamy na końcu, ale…

Bez względu na to, czy na podłodze chcesz mieć wykładzinę, panele winylowe (LVT), panele laminowane, czy deski drewniane, podłoga powinna być układana na samym końcu remontu, a więc już po zakończeniu wszelkich „brudnych” i mokrych prac.

Niestety, szczególnie w przypadku wykładzin istnieje ryzyko, że możemy je ubrudzić, a nawet zniszczyć – szczególnie jeśli będziemy wynosić gruz, gipsować bądź malować ściany, czy też układać glazurę lub terrakotę.

Także przy podłogach drewnianych i panelach laminowanych ważne jest, aby wszelkie prace mokre zostały zakończone z wyprzedzeniem. To ważne, ponieważ przy tego typu powierzchniach unikać należy wysokiej wilgotności (powyżej 65%).

Jeśli jednak konieczne jest zerwanie lub skucie starych pokryć podłogowych, tego typu prace należy wykonać na samym początku. Pozwoli to ograniczyć do minimum możliwość uszkodzenia gotowych ścian lub zakurzenia pomieszczenia. Jeżeli trzeba naprawić podkład (jastrych, szlichty), albo wylać masę wyrównującą, to takie zadania wykonaj jak najwcześniej, gdyż są to prace, przy których wzrasta wilgotność.

Przy obecnych, szybkoschnących wylewkach o niewielkiej grubości, do pomieszczenia można wejść już po kilku godzinach. Zdarza się jednak, szczególnie przy grubszych warstwach wylewek oraz przy wysokiej wilgotności powietrza, że wylewka potrzebuje więcej czasu na wyschnięcie. To opóźnia prace – mówi Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sieci sklepów Nova Technologie Obiektowe.

W przypadku prac posadzkarskich wymagania odnośnie wilgotności podłoża są rygorystyczne – wylewka musi być sucha, aby można było przystąpić do instalacji właściwego pokrycia podłogowego.

Tak więc zerwanie starych pokryć podłogowych i przygotowanie podłoża pod nowe pokrycia powinniśmy wykonać na początku remontu, natomiast nowe podłogi należy położyć już na samym końcu.    

Co ułożymy najszybciej?

Przyjmijmy założenie, że mamy już właściwie przygotowane podłoże pod montaż konkretnego pokrycia podłogowego. W takiej sytuacji najszybciej montowane będą podłogi w systemie pływającym, a więc panele laminowane na klik, deski drewniane na klik oraz panele LVT na klik.

W przypadku paneli laminowanych i drewnianych technologia najczęściej obejmuje rozłożenie folii paroizolacyjnej, rozłożenie podkładu, a następnie montaż paneli laminowanych lub desek drewnianych.

Przy panelach LVT folia i podkład mogą okazać się zbędne, ponieważ produkt nie reaguje z wilgocią. Ale już przy wykładzinach klejonych do podłoża będziemy musieli wykonać wylewkę z masy wyrównującej – mówi Andrzej Sienkiewicz. – Konieczność wynika z tego, że w jastrychu lub szlichtach najdrobniejszą frakcją są ziarenka piasku, które mogłyby odznaczyć się na wykładzinie PCV, a także wpłynąć na trwałość wykładziny dywanowej – wyjaśnia.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.webterra.com.ua

http://biceps-ua.com

https://danabol-in.com