Najlepsze Domy
Pełne czy przeszklone? Jakie drzwi do wnętrz?

Pełne czy przeszklone? Jakie drzwi do wnętrz?

Za właściwym wyborem drzwi stoi wiele czynników, kolor, wykończenie, czy decyzja o przeszkleniu. Trzeba pamiętać, że właściwy wybór wpłynie na funkcjonalność danej przestrzeni. Może nam w dużym stopniu ułatwić też jej użytkowanie. Warto przed zakupem rozrysować sobie konkretny plan z podziałem pomieszczeń na pełnione funkcje. To pozwoli nam cieszyć się wyborem drzwi jeszcze przez wiele lat.

Wybór drzwi niesie za sobą wiele pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Jeśli wybieramy drzwi wewnętrzne do mieszkania to zastanówmy się, nad tym jaką funkcję pełni dane pomieszczenie. Dobór koloru to jedno, ale producenci dają nam również możliwość wyboru między pełnym przeszkleniem, do połowy albo całkowite zrezygnowanie z tej opcji. Na co się zdecydować? Podpowiadają projektanci marki Inter Door.

Zaczynając od początku – zastanówmy się jaką funkcję będzie pełniło dane pomieszczenie. Drzwi przeszklone sprawdzą się w pomieszczeniach, które chcemy od siebie tylko oddzielić jak np. salon od kuchni. Warto też zwrócić uwagę na możliwości doboru szyby – pełne przeszklenie lub częściowe. Może to stanowić dekoracyjne uzupełnienie przestrzeni. Natomiast drzwi pełne to dobry pomysł jeśli zależy nam na intymności, ale też gdy chcemy wyciszyć pokój naszego dziecka. 

Drzwi przeszklone

Kiedy powinniśmy wybrać drzwi przeszklone? Kiedy pomieszczenie jest ciemne, dzięki temu zostanie doświetlone i będzie przyjemniejsze – jaśniejsze. Drzwi z szybą sprawdzą się również dobrze w pomieszczeniach, które z założenia są otwarte. Salon, kuchnia, jadalnia. Dla każdego z domowników jest to przestrzeń wspólna, więc nie ma potrzeby jej odseparowywać od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu.

Jest to też dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, które nie zawsze chcemy zostawić otwarte – czasem tak jest właśnie z kuchnią. W tym przypadku mamy również wybór przeszklenia całkowitego lub częściowego. Dodatkowo możemy wybrać przeszklenie matowe lub z elementami dekoracyjnymi.

Czytaj także: Uniwersalne drzwi do wnętrz. 

W przypadku przeszklenia drzwi, najczęściej pojawia się pytanie – czy to jest bezpieczne. Zdecydowanie tak. Do produkcji drzwi szklanych, Inter Door używa tylko szkła hartowanego. W sytuacji, gdy szyba zastosowana w drzwiach ulegnie uszkodzeniu rozpadnie się na małe cząstki o tępych krawędziach. Zmniejsza to ryzyko zranienia.

Drzwi pełne

A kiedy wybrać drzwi pełne? Jeśli zależy nam na intymności i takim pomieszczeniem jest np. sypialnia. Warto zwrócić uwagę na specyfikę takich drzwi - gwarantują one dobrą izolację akustyczną. Idealnie nadają się do łazienki, toalety czy też pokoju dziecka. Po latach docenimy, że zdecydowaliśmy się na ich montaż w pokoju naszego dziecka. Pomogą wygłuszyć dochodzące z jego pokoju dźwięki, tak, aby pozostali domownicy mogli w spokoju np. odpoczywać. Montaż drzwi pełnych ma również uzasadnienie w takich pomieszczeniach w których na co dzień może panować nieład – pralnia, garderoba, czy też spiżarnia.

Marka Inter Door w ostatnim czasie wprowadziła do swojej oferty drzwi Fresa z kolekcji „Retro Collection”, które sprawdzą się w mieszkaniach w kamienicy, ze względu na zdobienia. Co więcej w tej kolekcji znajdziemy wersję zarówno przeszkloną, jak i pełną. Fani bardziej nowoczesnego stylu – mogą wybrać również drzwi przesuwne i tutaj również można wybrać opcję przeszklenia.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://best-mining.com.ua

www.steroid.in.ua