Najlepsze Domy
Nowoczesny, ekologiczny materiał ociepleniowy. Konferencja prasowa

Nowoczesny, ekologiczny materiał ociepleniowy. Konferencja prasowa

W czwartek, 9 czerwca 2016 roku, na 27. piętrze warszawskiego wieżowca Millenium Plaza, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę Warszawy, w zupełnie niestandardowej scenografii odbyła się konferencja prasowa Knauf Insulation.

Czy budując dom można pomagać naszej planecie? Jak zadbać o jakość powietrza we wnętrzu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie materiałów do ocieplenia budynku? Jakie znaczenie w tym procesie ma kolor? Na te pytania odpowiedzieli eksperci Knauf Insulation podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 czerwca 2016 roku w Level 27 w Warszawie.

Gościem specjalnym spotkania była Reni Jusis, utalentowana polska wokalistka oraz propagatorka idei ekologicznego stylu życia.

W czwartek, 9 czerwca 2016 roku, na 27. piętrze warszawskiego wieżowca Millenium Plaza, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę Warszawy, w zupełnie niestandardowej scenografii odbyła się konferencja prasowa Knauf Insulation. Wszyscy zainteresowani tematyką nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań w zakresie materiałów do izolacji domu mogli podziwiać naturalnie brązową wełnę mineralną Knauf Insulation w ECOSE® Technology w dość nietypowej roli. Artyści sztuki użytkowej wykorzystali ją bowiem do stworzenia mebli – stolika i krzeseł oraz ścianki prasowej, która przypominała konstrukcję dachu.

Motywem przewodnim konferencji był brąz w kontekście izolacji domu, która powinna spełniać najwyższe standardy zarówno w aspekcie jakości, jak i ekologii. O najnowszych technologiach w produkcji materiałów izolacyjnych, ich oddziaływaniu na codzienne życie mieszkańców domów i wpływie na środowisko opowiedzieli eksperci Knauf Insulation: Ewa Kosmala – Technical Manager Knauf Insulation oraz Dariusz Adamski – Country Manager Knauf Insulation.

Knauf Insulation wyznacza trendy – jako pierwszy tworzy i wykorzystuje w materiałach ociepleniowych innowacyjne technologie – ECOSE® Technology spełnia wymagania zrównoważonego budownictwa, jest stworzona z myślą o środowisku i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju – tłumaczyła podczas spotkania Ewa Kosmala.

Zebrani goście otrzymali solidną porcję wiedzy o wełnie mineralnej Knauf Insulation, produkowanej w ECOSE® Technology, a więc bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu. Użycie ekospoiwa gwarantuje obniżoną emisyjność procesu produkcyjnego, zmniejszone oddziaływanie na środowisko pracy i poprawę charakterystyki środowiskowej budynków, w których taka naturalnie brązowa wełna mineralna jest stosowana.

Dzięki wykorzystaniu ekospoiwa, wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology ma naturalnie brązowy kolor, jest miła w dotyku, mniej pyląca, łatwa w obróbce oraz bez drażniącego zapachu. Posiada ponadto prestiżowy certyfikat Eurofins GOLD, który przyznawany jest produktom spełniającym najwyższe standardy w zakresie odziaływania na jakość powietrza w domu – mówiła ekspertka z Knauf Insulation na konferencji.

Konferencję rozpoczął występ Reni Jusis. Następnie artystka została zaproszona przez gospodarza spotkania – popularnego dziennikarza, Marka Zająca, do dyskusji o znaczeniu ekologii w codziennym życiu człowieka.

Mam wrażenie, że ziarno ekologii kiełkuje, gdy trafi na podatny grunt. Najpierw zainteresowanie ekologią dotyczy najczęściej produktów spożywczych i kosmetycznych – sprawdzamy ich skład, później stylu życia, a gdy zaczynamy budowę domu również materiałów budowlanych – opowiadała na spotkaniu Reni Jusis, wspominając swoje doświadczenia z przeprowadzonego niedawno remontu mieszkania.

Dla mnie ekologia to nie tylko szacunek dla środowiska, lecz także drugiego człowieka. Mam przeświadczenie, że poprzez wybór ekologicznych materiałów budowlanych, pracownicy firmy remontującej nasze mieszkanie byli mniej narażeni na negatywny ich wpływ na własne zdrowie – mówiła artystka.

Dyskusja, która wywiązała się z prezentacji potwierdziła, że właściwie każdy człowiek chce otaczać się na co dzień przedmiotami naturalnymi, ekologicznymi, gdyż zapewniają one komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego warto czytać etykiety, zwracać uwagę na zawarte na nich informacje i wymagać pewnych standardów od producentów.

Zwieńczeniem spotkania był ponowny występ Reni Jusis, która zaśpiewała m.in. singiel Zombi świat ze swojej najnowszej płyty BANG!.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://aboutviagra.info

онлайн биржи