Najlepsze Domy
Nowoczesne okna fasadowe

Nowoczesne okna fasadowe

Nowoczesne okno powinno charakteryzować się dobrym parametrem przenikania ciepła, dużą przepuszczalnością naturalnego światła oraz pięknym wyglądem. Dzięki temu okno spełnia zarówno praktyczną, jak i designerską funkcję.

Nowoczesne okno powinno charakteryzować się dobrym parametrem przenikania ciepła, dużą przepuszczalnością naturalnego światła oraz pięknym wyglądem. Dzięki temu okno spełnia zarówno praktyczną, jak i designerską funkcję.

Wybierając okno, czy jakikolwiek inny widoczny materiał budowlany, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na jego parametry i funkcje, ale też na wygląd. Łączenie technologii z designem to przyszłość.

Można się było o tym przekonać oglądając najnowszy model okna Pixel, firmy Oknoplast.

Projektując okna zadaliśmy sobie pytanie: w którym kierunku pójść? Nie chcemy patrzeć na okno tylko z punktu widzenia materiału budowlanego, który ma nas chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi – mówi Mikołaj Placek, prezes firmy Oknoplast. – Nasz najnowszy produkt – Pixel to okno, które stanowi idealne połączenie światła, designu i technologii. To nowy wymiar okna, przekroczenie utartych schematów projektowania stolarki otworowej – dodaje.

Cechą charakterystyczną okna Pixel jest niższe złożenie profili PVC oraz ich nowoczesny kształt bez żadnych zaokrągleń. Kwadratowa linia nie jest zakłócona przez żaden zbędny element. Zaprojektowana specjalnie do tego modelu klamka o kwadratowym kształcie podkreśla prosty i elegancki profil okna. Dodatkowo jej centralne położenie nadaje oknu harmonijny charakter pasujący zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i bardziej spektakularnych aranżacji.

Tworząc nowe okno Pixel chcieliśmy, żeby stanowiło ono ważny element wnętrza i jego wystroju, a nie było jedynie koniecznym dodatkiem. Liczymy, że klienci, którzy zdecydują się na zakup okien Pixel będą myśleli o nich w taki sam sposób, jak o wyborze elementów aranżacji całego wnętrza – mówi Mikołaj Placek.

Idea nowego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna oraz zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. Pixel posiada smukłe 6-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Dzięki takiej budowie okna, do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego.

Nowoczesne domy charakteryzują się dużymi przeszkleniami, które redukują barierę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Poszukujemy rozwiązań dających większą ilość światła, bo odpowiednią grą światła możemy optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie i zmienić jego charakter – dodaje Mikołaj Placek.

Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Pixel prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych.

Duża powierzchnia okien nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Podstawę tego stanowi dobra termoizolacyjność, która zachowana została mimo wprowadzenia smuklejszych profili okiennych, jednocześnie gwarantując niskie straty energii cieplnej i obniżone koszty ogrzewania całego budynku. Technologom, którzy pracowali nad konstrukcją okna w laboratorium, udało się osiągnąć maksymalny współczynnik przenikalności ciepła Uw (czyli dla całego okna) równy 0,8 dla profilu 70 mm.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://winnerlex.com.ua

steroid-pharm.com

www.xn--e1agzba9f.com