Najlepsze Domy
Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Nie płytki, nie umywalka, nie toaleta, a kabina prysznicowa stanowi punkt centralny łazienki. To właśnie pod prysznicem wielu z nas zaczyna bądź kończy swój dzień. Odpowiednie dopasowanie kabiny stanowi klucz do pełnego relaksu i odświeżenia, przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.

Na to, jaką kabinę kupić, wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest wielkość łazienki. W niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzą te narożne, które zajmują mniej miejsca. Dodatkowy obszar zaoszczędzimy decydując się na produkty z drzwiami przesuwnymi. Taki wybór pozwoli także na ciekawą, niemalże dowolną aranżację przestrzeni.

W większych metrażowo łazienkach możemy pozwolić sobie na montaż kabiny o dowolnym kształcie. Kwadratowa, półokrągła, podłużna, wnękowa – opcji jest wiele. Dostępne na rynku produkty umożliwiają budowę eleganckiej kabiny wg indywidualnych preferencji inwestora.

Tym, na co należy zwrócić uwagę w drugiej kolejności jest komfort użytkowania. Wykonując projekt łazienki warto uwzględnić w nim wielkość kabiny i szerokość wejścia. Ustalenie tych parametrów pozwoli na wybór wyposażenia, które zagwarantuje pełną swobodę ruchów w trakcie kąpieli.

Kabina = szkło

Oprócz kluczowych parametrów kabiny istotny jest także jej wygląd. Powinien on pasować do stylu, w którym zostało zaaranżowane pomieszczenie. Jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności warto postawić na półprzezierne przeszklenia, które osłonią wybrane przez nas miejsce. Fani stylu vintage w tym przypadku mogą rozważyć zastosowanie szkła ornamentowego – to zdobione, półprzezierne szkło nadaje ponadczasowego charakteru łazience, a dzięki swoim właściwościom doskonale rozprasza światło powiększając optycznie wnętrze.

Tym, co stanowi o pięknie kabiny jest idealnie dobrane szkło. Od jakości tego materiału zależeć będzie m.in. utrzymanie jej w nienagannym stanie.

Szkło stosowane w kabinach czy parawanach nawannowych powinno posiadać właściwości antykorozyjne. Timeless od Saint-Gobain jest trwale zabezpieczone przed korozją co sprawia, że wraz z upływem czasu nie zmienia swojego zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd – mówi Magda Lipińska, ekspert firmy Saint-Gobain. - Powierzchnia Timeless została dokładnie zabezpieczona za sprawą innowacyjnego sposobu nakładania warstwy tlenków metali. Szkło w miarę użytkowania nie staje się białe, lecz zachowuje przejrzystość. Woda spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie zacieków i osadów z kamienia. Wszelkie ślady powstałe w wyniku eksploatacji są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym – zauważa ekspert.

D jak design, w jak wygoda

Dobry design to taki, który jednocześnie zapewnia funkcjonalność wyposażenia i wygodę jego użytkowania. Co nam po pięknych produktach w domu, których użycie jest niemożliwe bądź utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.

Podczas wyboru kabiny nie zapominajmy o sprawdzeniu detali, takich jak uchwyty, rączki i zawiasy. Ich jakość wykonania oraz rodzaj materiału powinny być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Jeśli podejmujemy wyzwanie, jakim jest samodzielny remont łazienki, warto opierać się na sprawdzonej opinii eksperta z branży, który w oparciu o wieloletnie doświadczenie doradzi, na jakie aspekty trzeba zwracać uwagę.

Czytaj także: Wanna czy prysznic?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://220km.com

optiontradingstrategies.net

подробнее на сайте booker.in.ua