Najlepsze Domy
Murowanie z klinkieru. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Murowanie z klinkieru. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Cegły klinkierowe to niezwykle efektowny materiał do wykończenia nowoczesnych elewacji, który szturmem zdobywa również odważne aranżacje wnętrz. Jednak praca z tak delikatnym materiałem wymaga doświadczenia murarza oraz najwyższej jakości produktów - aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami należy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych.

Cegły klinkierowe to niezwykle efektowny materiał do wykończenia nowoczesnych elewacji, który szturmem zdobywa również odważne aranżacje wnętrz. Jednak praca z tak delikatnym materiałem wymaga doświadczenia murarza oraz najwyższej jakości produktów - aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami należy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych.

Z pomocą profesjonaliście przychodzi hydraulicznie wiążąca zaprawa cementowa z dodatkiem trasu KMT PLUS, teraz także w kolorze alabastrowo – białym.

Ręcznie formowane cegły to bardzo wdzięczny, ale i trudny materiał wykończeniowy, dlatego przygotowując się do pracy z klinkierem należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej chemii budowlanej, dostosowanej do nasiąkliwości i jakości materiału. Niestarannie położony klinkier to ryzyko odspajania od elewacji, powstawania nieestetycznych wykwitów wapiennych, a w efekcie konieczność kosztownych napraw i renowacji.

Sopro KMT Plus to zaprawa do zadań specjalnych, dedykowana szczególnie wrażliwym cegłom klinkierowym o nasiąkliwości powyżej 10 %, do murowania i fugowania ścian konstrukcyjnych, fundamentowych oraz dekoracyjnych. Wysoka zawartość trasu reńskiego, a także specjalnie wyselekcjonowane frakcje kruszywa zapewniają doskonałe przyleganie zaprawy do cegły oraz radykalnie zmniejszają ryzyko powstania nieestetycznych nalotów wapiennych, zaś wysokiej jakości cement portlandzki gwarantuje stabilność elewacji.

Technologia murowania z całkowitym wypełnieniem spoin zapewnia swobodne spływanie wody po murze i szybkie wysychanie jego powierzchni po ustaniu deszczu, dzięki czemu mur i spoiny są mniej podatne na zanieczyszczenia, wykwity i niszczący wpływ wody z opadów atmosferycznych. KMT Plus zapewnia także wysoką przepuszczalność pary wodnej, zachowując tym samym najwyższy poziom szczelności, a dzięki jej wysokiej elastyczności nie dochodzi do powstawania rys skurczowych, które mogą być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu technicznego elewacji.

Do szerokiego wachlarza zapraw KMT, dołącza zaprawa KMT Plus w kolorze alabastrowo – białym, która idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i klasycznych projektów budowlanych. W ofercie Sopro dostępne są specjalne wzorniki, dzięki którym dobór koloru zaprawy do cegły będzie łatwy i precyzyjny.

Nowy kolor zaprawy KMT Plus jest dostępny w ofercie Sopro od 4 maja.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!