REKLAMA
Najlepsze Domy
Materiały izolacyjne - które różnice mają znaczenie?

Materiały izolacyjne - które różnice mają znaczenie?

Oferta wyrobów izolacji cieplnej jest zróżnicowana nie tylko pod względem producentów, ale także stosowanych materiałów i ich jakości. Fot. Isover
Oferta wyrobów izolacji cieplnej jest zróżnicowana nie tylko pod względem producentów, ale także stosowanych materiałów i ich jakości. Fot. Isover
Świadomość korzyści płynących z odpowiedniej izolacji cieplnej nowych budynków lub termomodernizacji już istniejących jest w Polsce coraz większa. Obok profitów finansowych do pożądanych efektów można zaliczyć m.in. komfortową temperaturę czy ciszę. Obowiązek ocieplenia budynku to także wymóg prawny. Aby cały proces zakończył się powodzeniem, warto przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest właściwy wybór materiałów.

Świadomość korzyści płynących z odpowiedniej izolacji cieplnej nowych budynków lub termomodernizacji już istniejących jest w Polsce coraz większa. Obok profitów finansowych, związanych z mniejszymi kosztami ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, do pożądanych efektów można zaliczyć m.in. komfortową temperaturę czy ciszę, będącą wynikiem właściwej izolacji akustycznej. Obowiązek ocieplenia budynku to także wymóg prawny. Aby cały proces zakończył się powodzeniem, warto przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest właściwy wybór materiałów.

Oferta wyrobów izolacji cieplnej jest zróżnicowana nie tylko pod względem producentów, ale także stosowanych materiałów i ich jakości. Warto zatem pamiętać, aby przy okazji zapoznawania się z zestawieniami czy poradnikami, rozróżnić wyniki dotyczące poszczególnych technologii.

Dla przykładu żaden polski producent wełen mineralnych nie znalazł się na liście firm, które nie spełniały standardów jakości i nie dotrzymywały deklarowanych parametrów technicznych w ramach nagłaśnianych ostatnio w mediach informacji o badaniach próbek materiałów budowlanych przeprowadzanych przez Główny Instytut Nadzoru Budowlanego czy Związek Pracodawców „Lewiatan”. Procesy produkcji takich firm jak Isover (producent wełny mineralnej skalnej i szklanej) są w sposób ciągły poddawany najbardziej dokładnej (tzw. System 1), zewnętrznej kontroli niezależnych instytutów. 

Z całą pewnością wełny mineralne, tak szklane, jak i skalne, różnią się parametrami od innych wyrobów izolacyjnych. Pozwalają zmniejszyć straty związane z ucieczką ciepła, ale mają także doskonałe właściwości akustyczne, są odporne na uszkodzenia, przez co zachowują swoje właściwości przez długie lata. Dodatkowo są niepalne, nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się ognia, a co za tym idzie wpływają na bezpieczeństwo pożarowe budynków. Za sprawą doskonałej paroprzepuszczlaności, gwarantującej swobodny przepływ pary wodnej, wełny zapewniają odpowiedni mikroklimat i trwałość konstrukcji. W zestawieniach dotyczących wszystkich wyrobów stosowanych do izolacji, produkty z wełny mineralnej są wysoko oceniane za jakość i zgodność z deklarowanymi przez producentów parametrami technicznymi – mówi Henryk Kwapisz, ekspert marki Isover.

Nawet najlepsze materiały nie spełnią swoich funkcji, jeśli dopuścimy do błędów podczas ich montażu.

Pracując nieustannie nad podnoszeniem jakości naszych produktów, projektowaniem i wprowadzeniem nowatorskich technologii, nie zapominamy o równie istotnym obszarze naszej branży, czyli szkoleniu fachowców. Do tego celu stworzyliśmy specjalne Centrum Szkoleniowe Isover, w którym regularnie prowadzimy szkolenia dla firm wykonawczych, skupiając się m.in. na praktycznych treningach instalacji produktów w przegrodach budowalnych oraz zagadnieniach związanych z akustyką, energooszczędnością, szczelnością i prawidłowym zarządzaniem wilgocią w przegrodach. Mamy świadomość, że tylko kompleksowe podejście – wysokiej jakości produkty i fachowe wykonawstwosą gwarancją efektów, jakie chcemy zapewnić użytkownikom budynków – podkreśla Benedykt Korduła, dyrektor marketingu Isover.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
kompozit.ua

http://adulttorrent.org

еще по теме lab-ivf.com