Najlepsze Domy
Malowanie mieszkania. Zobacz 15 modnych aranżacji

Malowanie mieszkania. Zobacz 15 modnych aranżacji

Dekorowanie ścian nie ogranicza się jedynie do prawidłowego naniesienia wybranej farby czy tynku. Dlatego pierwszym etapem jest zaprojektowanie wnętrza i gruntowne zastanowienie się nad wyborem zestawień kolorystycznych i pożądanych struktur.

Dekorowanie ścian nie ogranicza się jedynie do prawidłowego naniesienia wybranej farby czy tynku. Dlatego pierwszym etapem jest zaprojektowanie wnętrza i gruntowne zastanowienie się nad wyborem zestawień kolorystycznych i pożądanych struktur.

Aby poszczycić się niesztampowym i indywidualnym charakterem swego mieszkania trzeba poświęcić na to sporo czasu. Zastosowane efekty dekoracyjne mogą optycznie korygować wnętrze, a także podkreślać funkcje poszczególnych części mieszkania. W jednym pomieszczeniu możemy zastosować kilka różnych kolorów i struktur.

Kolor

Do najważniejszych czynników, nadających nastrój i indywidualny charakter pomieszczeniom, zaliczamy kolor. Dlatego to wybór pojedynczego koloru lub zestawienia wielu barw powinien być pierwszą czynnością podczas dekorowania ścian.

Zobacz także: Malowanie wnętrz. Modne kolory na 2015 rok

A mamy z czego wybierać – producenci oferują klika lub kilkanaście podstawowych barw oraz setki odcieni na indywidualne zamówienie. Komponując kolorystykę możemy zatrudnić profesjonalnego dekoratora wnętrz lub też zdać się na samodzielną twórczość. Naprzeciw wychodzą nam też producenci farb i tynków dekoracyjnych, którzy na stronach internetowych udostępniają bezpłatne aplikacje ułatwiające aranżację przestrzeni.

A może struktura?

Kolejne pomysły na ozdobienie ściany to zastosowanie wybranej faktury bądź struktury, motywu z szablonu. Wskazany jednak będzie umiar – zbyt wiele kolorów, faktur i szablonów w jednym pomieszczeniu może okazać się zbyt przytłaczające.

Nieocenione będą ogólne wskazówki projektantów wnętrz, mówiące o tym, że w sypialni lepiej sprawdzą się stonowane, pastelowe barwy, zaś kolory odważne i pełne energii z powodzeniem możemy stosować w salonach i pokojach dziennych. Również odpowiednia technika malowania pozwoli na tworzenie swoistych złudzeń optycznych, np. pionowe pasy „wydłużą” ścianę, ciemny kolor zastosowany na jednej ze ścian w pomieszczeniu spowoduje jej „oddalenie się”, a jasny pozornie ją przybliży.

  • wenka,

    wykończyłam salon struktura dekoracyjna stiuk wenecki farb magnat, chciałam cos bardziej trwałego od farby
  • anielka,

    mam w sypialni fiolet połączony z szarością. Fioletowa jest tylko jedna ściana. Ta za łóżkiem. Spodobał mi się i kolor i nazwa. \"Noc Kairu\" :) Już sama nazwa wprowadziła mnie w taki tajemniczy nastrój
  • ruru,

    Fajne pomysły, na pewno wykorzystam przy malowaniu salonu. Jeśli chodzi o samo malowanie, to nigdy sam się tego nie podejmowałem. Zawsze malowali u mnie fachowcy z sud-mal, którzy szybko i sprawnie wszsytko mi malowali.
СП Сустанон купить

FIT & FRESH coolers

Узнайте про нужный веб портал с информацией про https://showroom-kiev.com.ua.