Najlepsze Domy
Łazienka i taras. Jak wykonać hydroizolację stref narażonych na wodę?

Łazienka i taras. Jak wykonać hydroizolację stref narażonych na wodę?

Remont stref szczególnie narażonych na działanie wilgoci, takich jak łazienka czy taras, wiąże się zwykle ze sporymi kosztami, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na powierzchniowe maskowanie ubytków i doraźne czynności naprawcze.

Remont stref szczególnie narażonych na działanie wilgoci, takich jak łazienka czy taras, wiąże się zwykle ze sporymi kosztami, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na powierzchniowe maskowanie ubytków i doraźne czynności naprawcze.

Gwarantem długoletniego sukcesu i bezproblemowego użytkowania jest więc odpowiednie podejście do problemu i decyzja o gruntownych zmianach, które w dalszej perspektywie nie będą wymagały poprawek i ponoszenia kolejnych wydatków. Od czego zacząć? Od odpowiedniej hydroizolacji podłoża, a co za tym idzie od wyboru wysokiej jakości chemii budowlanej, dzięki której zmiany będą widoczne i trwałe, a podłoże suche i wolne od niedoskonałości.

Zalane pomieszczenia, konieczność szybkiego remontu, a w najgorszym przypadku roszczenia odszkodowawcze – to tylko niektóre z konsekwencji, które czekają nas w przypadku nieprzyłożenia odpowiedniej wagi do tematu uszczelnienia już na początkowym etapie wykonywania łazienki. W tym miejscu należy rozprawić się z mitem, w którym powszechnie uważa się, że okładzina ceramiczna w pomieszczeniu wilgotnym sama w sobie posiada właściwości uszczelniające. Nic bardziej mylnego! Wszelkie rodzaje fug wraz z okładziną traktować należy jako powierzchnie wodoprzepuszczalne, które nie zastępują wymaganego, niezbędnego uszczelnienia.

Sopro DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. W odróżnieniu od tradycyjnych hydroizolacji, takich jak papa termozgrzewalna czy papa na lepiku, uszczelnienie zespolone jest bardzo efektywną metodą izolacji podłoża. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka, konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha.

Aplikacja zaprawy jest bardzo prosta i można ją wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, tj. ok. 5-6 godzinach, należy nałożyć kolejną warstwę uszczelnienia tak, aby końcowa grubość wszystkich warstw po wyschnięciu wynosiła nie mniej niż 2 mm. Po związaniu, Sopro DSF® 523 tworzy elastyczną, wodoszczelną powłokę, chroniąc wszystkie warstwy znajdujące się pod uszczelnieniem. Uszczelnienie można nanosić na wilgotne oraz niewysezonowane podłoże betonowe np. świeżo wykonany jastrych.

Uszczelnienie zespolone Sopro DSF® 523 znajdujące się pod płytkami jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed wodą, dzięki czemu taras czy wymarzony pokój kąpielowy przez wiele lat będzie miejscem przyjemnego i bezproblemowego spędzania czasu, a nie przyczyną obawy o bezpieczeństwo własne i mieszkających piętro niżej sąsiadów.

Zużycie: ok. 1,4 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
best-cooler.reviews

https://proffitness.com.ua

Наш авторитетный веб портал с информацией про Напосим www.danabol-in.com