Najlepsze Domy
Dom ze styropianu - czy to możliwe?

Dom ze styropianu - czy to możliwe?

Styropian znany w postaci materiału dociepleniowego jest również wykorzystywany jako element konstrukcyjny do budowy domów. Pierwsze osiedle domów energooszczędnych i pasywnych w tej technologii powstało w Polsce pod Krakowem.

Styropian znany w postaci materiału dociepleniowego jest również wykorzystywany jako element konstrukcyjny do budowy domów. Pierwsze osiedle domów energooszczędnych i pasywnych powstało w Polsce pod Krakowem.

Domy wykonane są z samonośnych elementów z polistyreny spienionego. Są one klejone oraz wzmocnione siatką z włókna szklanego. Styropianowe kształtki tworzą główną konstrukcję nośną, która stanowi jednocześnie izolację cieplną budynku.

przekroj_domu.jpg
przekroj_domu.jpg

Mały ciężar właściwy materiału ułatwia transport, wyładunek oraz łączenie poszczególnych elementów w ustrój budowlany. Wszystkie elementy składowe budynków są dostarczane na plac budowy w formie prefabrykatów, które na miejscu są zespalane z zastosowaniem prostych operacji technicznych.

Solidne wykonanie budynku w najnowszej technologii pozwala na wzniesienie domu w standardzie budynku niskoenergetycznego, w którym zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 30 kWh/(m²⋅rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/(m²⋅rok).

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://steroid-pharm.com

Этот нужный web-сайт , он описывает в статьях про Смартфоны Doogee обзор.