Najlepsze Domy
Dom z cegły gorącej jak wulkan

Dom z cegły gorącej jak wulkan

Rozpala wyobraźnię architektów i inwestorów, wzniecając w sercach płomień zachwytu niepowtarzalną, gorącą kolorystyką. Taka właśnie jest Etna – klinkierowa cegła, w której w szczególny sposób zaklęta została magia ognistego procesu powstawania szlachetnej ceramiki.

Według greckiej mitologii, we wnętrzu sycylijskiego wulkanu Etna swoją kuźnię miał sam Hefajstos. Jego wyjątkowe rękodzieła zachwycały legendarnym kunsztem wykonania i niepowtarzalnym charakterem, a korzystali z nich między innymi Zeus, Achilles czy Eros.

Wprawdzie nie wiadomo nic o tym, żeby grecki bóg ognia wytwarzał także przedmioty dla zwykłych śmiertelników, ale gdyby wypalał w swoich wulkanicznych piecach cegły i płytki, z pewnością wyglądałyby one tak jak te pochodzące z wyjątkowej linii stworzonej przez firmę CRH. 

Twarda jak zastygła magma

Wszystkie wykonane z klinkieru powierzchnie charakteryzują się trwałością godną tarczy Zeusa i zbroi Achillesa. Spiek ceramiczny powstaje w temperaturze 1100°C, bliskiej temperaturze płynnej lawy.

Twarda powierzchnia jest dzięki temu wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ogień, mróz a nawet słabe kwasy.

Zbita i zwarta struktura ma także bardzo niską nasiąkliwość, wynoszącą zaledwie 3-4%. Przekłada się to na odporność na zabrudzenia i w efekcie łatwość pielęgnacji – za pomocą odpowiedniego środka z klinkierowej powierzchni można zmyć nawet graffiti.

Nie tylko na elewacje

Elewacje, ogrodzenia czy wnętrza wykonane z użyciem cegieł lub płytek z linii Etna to gwarancja nadania niepowtarzalnego charakteru wybranym elementom architektury, a także całej posesji.

Wyjątkowa gra przenikających się ciepłych barw z pewnością wzbudzi wśród wielu oglądających gorące uczucia, trafiając ich serca niczym strzały Erosa. Których wytwórcą był oczywiście Hefajstos. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.onlyyou.od.ua/services/epilyatsiya/laser/

https://steroid-pharm.com