Najlepsze Domy
Ceramika budowlana - cegły ręcznie formowane

Ceramika budowlana - cegły ręcznie formowane

Ręcznie formowane cegły dają architektom niemal nieograniczone możliwości w projektowaniu elewacji domu. Na rynku pojawia się coraz więcej wzorów i kolorów takich materiałów. Oto kilka przykładów na wykorzystanie cegieł ręcznie formowanych.

Ręcznie formowane cegły dają architektom niemal nieograniczone możliwości w projektowaniu elewacji domu. Na rynku pojawia się coraz więcej wzorów i kolorów takich materiałów. Oto kilka przykładów na wykorzystanie cegieł ręcznie formowanych.

Od jasnych szarości, po kolory piaskowo-brązowe czy ciemniejsze, palone - portfolio ręcznie formowanych cegieł z kolekcji marki Terca to ogromny wachlarz możliwości. Każda ręcznie formowana cegła jest wyjątkowa, a wynika to ze specyfiki technologii produkcji, np. rodzaju zastosowanej gliny (jej koloru, plastyczności, składu mineralnego) oraz sposobu formowania lica (porcja gliny wpada do formy, w której układa się w sposób przypadkowy, tworząc nieregularne wzory). Taka różnorodność umożliwia stworzenie elewacji w absolutnie niepowtarzalnym stylu.

Zdecydowaną przewagą cegieł ręcznie formowanych jest różnorodność modeli dostępnych w modnych szarościach. Marsala to najjaśniejsza propozycja w tej barwie, której bliżej jest do bieli. Ciekawy efekt podkreśla delikatnie strukturyzowane lico tej cegły. W nieco ciemniejszym odcieniu jest srebrno-szara Modena. Natomiast, najwierniejszym odzwierciedleniem koloru szarego jest Savona. Dodatkowo ma ona mocno surową, nieregularną powierzchnię, przez co szczególnie pięknie komponuje się z naturalnym, zielonym otoczeniem. Zestawieniem dwóch barw zaskakuje też cegła Bemmel, która łączy szarość z pięknymi, głębokimi odcieniami brązu.

W piaskowej tonacji
By uzyskać elewację w cieplejszej, bliskiej kolorom ziemi tonacji można zastosować cegły ręcznie formowane o różnych odcieniach piasku. Najbardziej zróżnicowaną elewację daje brązowo-piaskowa Siena – każda cegła ma niepowtarzalny wygląd a przenikanie się barw uwydatnia surowa, nieregularna powierzchnia lica.

Nieco jaśniejszy i łagodniejszy efekt tworzy piaskowo-orzechowa Cortona, natomiast do domów otoczonych zielonym ogrodem lub lasem polecana jest szczególnie piaskowo-oliwkowa cegła Vigo. W miejskiej przestrzeni, gdzie raczej dominują ciemniejsze kolory, a ceglane elewacje często liczą co najmniej kilkadziesiąt lat, harmonijnie wpasuje się elewacja z cegieł Pastorale w kolorze palonego brązu.

Cegła we wnętrzu
Cegły ręcznie formowane dają również możliwości dekorowania wnętrz lub wykonania mniejszych elementów wokół domu, jak fragmenty schodów czy murki. Cegły można też wykorzystać przy projektach małej architektury – altanach, grillach, kwietnikach. Możliwości jakie dają cegły ręcznie formowane podczas budowy ogrodzenia, kominka domowego lub ogrodowego pozwalają inwestorom na realizację niemal każdego pomysłu: od tych zupełnie tradycyjnych po na wskroś nowoczesne. Doskonały mariaż ceramicznej cegły z drewnem, szkłem czy stalą pozwala stosować ją we wszystkich typach budynków, nawet o skrajnie odmiennej architekturze.

Możliwości zastosowania ceramiki do wykończenia domu zwiększają płytki klinkierowe, które mogą być alternatywą tam, gdzie nie można zastosować cegły (np. ze względu na obciążenie stropu wewnątrz mieszkania czy brak miejsca) czy wówczas, gdy decyzję o wykończeniu np. elewacji czy cokołu podejmiemy już po zakończeniu etapu budowy ścian.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.steroid-pharm.com/oxymetholone.html

www.pillsbank.net

viagra online kaufen