REKLAMA
Najlepsze Domy
7 prostych kroków dzięki którym oszczędzisz nie tylko energię w domu

7 prostych kroków dzięki którym oszczędzisz nie tylko energię w domu

Największą część energii zużywanej w gospodarstwach domowych pochłania ogrzewanie, na które przeznaczane jest aż ok. 65% całej mocy konsumowanej przez domostwo. Zarówno przy okazji remontu mieszkania czy planowania budowy domu, jak i na co dzień, to właśnie w tym obszarze warto szukać dodatkowych oszczędności energii i tutaj są one szczególnie opłacalne. Dodatkowo, nikt nie musi przy tym marznąć, a wystarczy tylko kierować się siedmioma poradami.

5. Zwróć uwagę na elementy zatrzymujące ciepło

Drzwi i okna to elementy, które bywają  nieszczelne i wypuszczają ciepło. Można się chronić przed tą stratą, montując przy nich dodatkowe elementy zatrzymujące ciepło lub zapobiegające przeciągom. Jeżeli taka metoda okaże się niewystarczająca, można posłużyć się np. samoprzylepnymi taśmami uszczelniającymi. Dopasowują się one do otwartych miejsc i wypełniają je tak, aby uszczelnić szczelinę. Jest to dobry i szybki sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania bez wprowadzania zmian strukturalnych w budynku.  

6. Nowe systemy grzewcze i izolacja cieplna

Jeśli system ogrzewania ma już ponad 10 lat i planujemy jego remont, warto rozważyć montaż nowoczesnego systemu grzewczego  i poprawę izolacji termicznej. Ocieplając  ściany zewnętrzne, piwnicę, strych, a także montując okna z przeszkleniem termicznym możemy zaoszczędzić nawet do dwóch trzecich energii grzewczej. Należy pamiętać, że prace remontowe tego typu powinny być zawsze wykonywane przez profesjonalistów. Nawet niewielkie błędy mogą znacznie zmniejszyć efekt izolacji i prowadzić do uszkodzenia konstrukcji.

7. Sezon grzewczy

Jeśli dopilnujemy wszystkich wymienionych wcześniej wskazówek, możemy z czystym sumieniem czekać na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Pamiętajmy wówczas o tym, aby grzejniki były wyłączone w nieużywanych przez nas pomieszczeniach oraz aby prawidłowo ustawiać temperaturę kaloryferów w trybie dziennym i nocnym.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.shtory.ua

https://best-mining.com.ua

www.steroid-pharm.com