Najlepsze Domy
15 ciekawych propozycji grzejników łazienkowych

15 ciekawych propozycji grzejników łazienkowych

Grzejnik łazienkowy, oprócz podstawowej funkcji ogrzewania pomieszczenia, powinien umożliwiać suszenie na nim ręczników i odzieży.

Grzejnik łazienkowy, oprócz podstawowej funkcji ogrzewania pomieszczenia, powinien umożliwiać suszenie na nim ręczników i odzieży. Ważne, by był wykonany z materiałów odpornych na rdzę, zapewniających długoletnie użytkowanie w wilgotnym środowisku. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając grzejnik do łazienki?

Ze względu na duży poziom wilgoci łazienka jest pomieszczeniem, do którego wybiera się specjalny rodzaj grzejnika. Od tego instalowanego w pokoju odróżnia go przede wszystkim rodzaj użytych materiałów, które muszą być odporne na rdzę.

Duże znaczenie ma również budowa grzejnika, przeznaczonego do łazienki. Tradycyjne, panelowe grzejniki mają kompaktową konstrukcję, którą ciężko jest dokładnie zabezpieczyć we wszystkich miejscach. Szczególnie tyczy się to wnętrza grzejnika, do którego dostęp jest utrudniony. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się na grzejniki drabinkowe wykonane ze stalowych rurek. Pionowe kolektory połączone poziomymi rurkami są malowane lub lakierowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na podwyższoną wilgotność.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze grzejnika łazienkowego jest jego moc. Powinna ona być wystarczająca do zapewnienia temperatury około 25ºC.

Wybierając grzejnik łazienkowy ważne jest, aby jego wydajność była o 25% większa niż w przypadku rozwiązań stosowanych np. w sypialni. Powinno się więc zwracać uwagę nie tylko na jego wymiary, ale przede wszystkim na moc.Warto pamiętać, że wielkość nie zawsze przekłada się na wydajność urządzenia.

Odpowiednia temperatura jest także ważna w przypadku, gdy grzejnik służy nam jako suszarka do ręczników czy odzieży. Zbyt niska temperatura może powodować, że mokra bielizna nie będzie wysychać tylko tęchnąć, a w łazience utrzymywać się będzie nieprzyjemny zapach zawilgoconych przedmiotów.

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszane systemy grzewcze, stosowane w łazienkach. Łączą one w sobie tradycyjny grzejnik panelowy, zasilany z wodnego centralnego ogrzewania oraz grzejnik drabinkowy z grzałką elektryczną. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że w sezonie grzewczym głównym źródłem ciepła jest grzejnik panelowy. Grzejnik drabinkowy spełnia wówczas jedynie funkcję uzupełniającą lub też suszarki na odzież. Jest to szczególnie istotne zimą, kiedy warunki panujące na zewnątrz nie sprzyjają wysychaniu mokrych ręczników.

Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się także poza sezonem. Zdarza się, że w naszym klimacie późną wiosną czy wczesną jesienią temperatury gwałtownie spadają i kiedy grzejniki są jeszcze zimne, elektryczny grzejnik łazienkowy pozwoli nam uzyskać w tym pomieszczeniu przyjemny klimat.

Warto jednak pamiętać, że decyzję o montażu dwóch grzejników należy dobrze przemyśleć. Będzie potrzebne nie tylko miejsce na ścianie, ale także odpowiednie podłączenie do instalacji.

Planując montaż grzejnika łazienkowego na ścianie powinniśmy unikać bezpośredniego sąsiedztwa wanny, umywalki lub prysznica. Grzejnik łazienkowy nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z wodą. Częste korzystanie z umywalki czy wanny nie pozwoli wyeliminować stałego zawilgocenia grzejnika. Może to prowadzić do korozji, dlatego też grzejniki powinno się montować z dala od źródeł wody. Warto także umiejscowić grzejnik zwłaszcza ten drabinkowy bezpośrednio przy kontakcie tak, aby wyeliminować problem wiszących kabli.

Standardowo grzejniki płytowe, jak i te drabinkowe malowane są na biało. Coraz częściej projekt aranżacji łazienki zakłada jednak montaż dekoracyjnego grzejnika w modnym kolorze. Ciekawym urozmaiceniem oferty rynkowej są produkty wyposażone w lustro, półki lub dodatkowe uchwyty na ręczniki. Dzięki temu grzejnik przestaje być jedynie źródłem ciepła, a staje się ważnym elementem wystroju łazienki.

Warto jednak pamiętać, że bez względu na jego formę najważniejsze są odpowiednie parametry, które pozwolą na uzyskanie przyjemnego klimatu w domowym salonie kąpielowym czy łazience.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://kinder-style.com.ua

https://monaliza.kiev.ua

www.surrogacycmc.com/prices