Najlepsze Domy
Zobacz projekt nowoczesnego domu o powierzchni 220 m kw.

Zobacz projekt nowoczesnego domu o powierzchni 220 m kw.

Dom 2d to inaczej dom z dwoma dachami. Główna bryła domu znajduje się pod jednym dachem dwuspadowym. Bryłę garażu i pomieszczenia technicznego przekrywa 2-gi dach.

Nazwa projektu: Dom 2d.

Obydwa dachy tworzą spójną uzupełniającą się kompozycję: dachy przenikają się i łączą wzajemnie, co daje wrażenia spójności domu pomimo podziału brył i funkcji. Dach garażu przedłużono w części ogrodowej - pełni jednocześnie funkcje zadaszenia przestrzeni konsumpcji w ogrodzie. Dzięki zadaszeniu w ogrodzie powstaje przytulna przestrzeń do spędzania czasu na dworze nawet podczas deszczu. Zadaszenie tarasowe ma wielką zaletę bezpośredniego sąsiedztwa kuchni - łatwo będzie zorganizować grilla dla większej liczby osób lub wyjść o dowolnej porze roku i dnia by skorzystać z tarasu nie moknąc.

Dom 2d to propozycja typowego domu dla 4-ro osobowej rodziny z zapasem miejsca: powierzchnia użytkowa to ok 220 m kw, garaż 40 m kw.

Zaprojektowano otwarty i logiczny układ funkcjonalny. Parter mieści: pokój gościnny, garderobę wraz z przejściem do garażu, pomieszczenie techniczne oraz toaletę. Salon kuchnia oraz jadalnia tworzą rozległy openspace jednak strefy są wydzielone tak, że wizualnie sobie nie przeszkadzają.

Na piętrze zaproponowano 3 sypialnie w tym jedną dwuososbową, 2 łazienki, garderobę oraz pralnię. Na piętrze zaproponowano także mały pokój do pracy własnej i rekreacji - zaproponowano wyciszenie na potrzeby prób gry na gitarze.

Elewacja jest propozycją budżetową: zaproponowano kolory stonowane, jasne: biel oraz szarości w wybranych miejscach wykończone tynkiem.

Projekt powstał w pracowni: STUDIO BB Architekci. Autorzy: Tomasz Bradecki, współpraca: Maciej Mądry.

Koncepcja powstawała oparciu o koncepcję pracy w MODELu, tzn poprzez wielokrotne modelowanie całości domu domu w 3d oraz makiecie syntetycznej.

Zobacz także: Nowoczesny dom na wąską działkę. 

DANE TECHNICZNE:

  • 220.00 m² Powierzchnia użytkowa
  • 40.00 m² Powierzchnia garażu

RZUTY:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
create webpage

www.misterroof.net

baden-medservice.com