Najlepsze Domy
Nowoczesny i ekologiczny. Zobacz projekt domu z bala

Nowoczesny i ekologiczny. Zobacz projekt domu z bala

Bryła tego domu prezentuje się niezwykle nowocześnie i lekko. Każda z trzech części przekryta jest dwuspadowym dachem wykonanym z łupka kamiennego. Dodatkowo, podcień nad tarasem od strony ogrodowej zapewni komfortowy wypoczynek podczas wiosennych i letnich dni.

Nazwa projektu: N12

Dom z bala nie musi kojarzyć się z klasyczną góralską chatą. Na przekór takiemu stereotypowemu podejściu pokazujemy niezwykle elegancki i nowoczesny dom, w którym ściany zewnętrzne wykonano z bali drewnianych w konstrukcji wieńcowej z elewacją wykończoną szalówką modrzewiową w układzie pionowym.

Wieńcowa konstrukcja ścian usztywniona słupami, doskonale radzi sobie z ciężarem stropów i dachu oraz parciem wiatru. Naturalna izolacja akustyczna tej technologii zapewni komfort psychiczny. Bardzo dobry współczynnik izolacji termicznej, utrzymanie stałego i optymalnego poziomu wilgotności wnętrz, własności elektrostatyczne, naturalny zapach żywicy i olejków aromatycznych drewna - stworzą mikroklimat przyjazny dla mieszkańców.

Zobacz także: Projekt parterowego domu o powierzchni 124 m kw. 

To dom z litego drewna, ciepły i przytulny, przyjazny dla mieszkańców i otoczenia – ekologiczny. Komfortowy, duży dom przeznaczony do stałego zamieszkania dla 4-osobowej rodziny.

Bryła budynku składa się z trzech części. Jednoprzestrzenna, parterowa strefa z zadaszonym tarasem i letnią jadalnią przekrytą białą pergolą – tworzą przestrzeń dzienną. Parter piętrowego trzonu budynku przeznaczono na pokoje dziecinne lub gościnne.

Na piętrze zlokalizowana została strefa gospodarzy domu z sypialnią, łazienką, dużą garderobą i miejscem wypoczynku lub pracy. W drugim parterowym skrzydle zlokalizowano pomieszczenia gospodarcze. Projekt jest dostępny w wersji z garażem, w lustrzanym odbiciu i z przykładową aranżacją wnętrz. Istnieje możliwość podpiwniczenia budynku.

Projekt wykonano w pracowni: S&O Projekty Sylwii Strzeleckiej

Technologia wykonania:

dach – konstrukcja drewniana, krycie – łupek kamienny
ściany – zewnętrzne: z bali drewnianych w konstrukcji wieńcowej, ocieplone wełną mineralną od zewnątrz i dwustronnie wykończone szalówką drewnianą; ściany wewnętrzne: z bali w konstrukcji wieńcowej
stropy – drewniane
elewacje – wykończone szalówką modrzewiową w układzie pionowym

 

DANE TECHNICZNE:

 • 275.66 m² Powierzchnia użytkowa
 • 265.60 m² Powierzchnia zabudowy
 • 802.43 m³ Kubatura
 • 8.56 m Wysokość kalenicy
 • 25° Kąt nachylenia dachu
 • 28.40 m Szerokość działki
 • 31.40 m Długość działki
 • 3690 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1.hol wejściowy
  18,41 m²
  2.jadalnia
  20,94 m²
  3.salon
  35,75 m²
  4.kuchnia
  23,00 m²
  5.pokój
  14,10 m²
  6.pokój
  14,10 m²
  7.łazienka
  5,17 m²
 • 8.garderoba
  3,66 m²
  9.hol + schody
  25,46 m²
  10.korytarz
  3,45 m²
  11.szatnia
  3,92 m²
  12.pralnia
  6,15 m²
  13.pom. gospodarcze
  17,45 m²
PIĘTRO:
 • 1.biblioteka
  28,05 m²
  2.łazienka
  16,85 m²
 • 3.sypialnia
  12,73 m²
  4.garderoba
  19,40 m²

ELEWACJE:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.farm-pump-ua.com/boldever.html

https://showroom-kiev.com.ua