REKLAMA
Najlepsze Domy
Albatros. Projekt energooszczędnego domu jednorodzinnego

Albatros. Projekt energooszczędnego domu jednorodzinnego

Projekt domu Albatros to prosty w budowie, niedrogi domek z poddaszem użytkowym dla 4-5 osobowej rodziny. Bryła budynku została zaprojektowana na planie prostokąta. Poddasze wieńczy symetryczny dwuspadowy dach. Projekt podporządkowano połączeniu ekonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań, z nowoczesną i ciekawą estetyką budynku.

Nazwa projektu: Albatros

Projekt domu Albatros to prosty w budowie, niedrogi domek z poddaszem użytkowym dla 4-5 osobowej rodziny. Bryła budynku została zaprojektowana na planie prostokąta. Poddasze wieńczy symetryczny dwuspadowy dach. Projekt podporządkowano połączeniu ekonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań, z nowoczesną i ciekawą estetyką budynku. Albatros jest klasycznym domem z poddaszem i dwuspadowym dachem, który bez problemu wybuduje każdy wykonawca, a zarazem ma w sobie „coś”: ciekawie dobrane materiały, dobre proporcje brył, właściwą wielkość okien, no i przede wszystkim – funkcjonalne, rozsądnie zaplanowane wnętrze.

Parter domu, to przestrzeń dzienna, z wygodnym salonem, centralnym holem z ozdobnymi schodami, częściowo otwartą na salon kuchnią, oraz dodatkowy pokój - gabinet lub sypialnia gościnna i część gospodarcza, czyli garaż i kotłownia. Na poddaszu, dzięki wysokim ściankom kolankowym, mieszczą się trzy przestronne sypialnie, w tym sypialnia rodziców z osobną łazienka i garderobą. Dodatkowo przewidziano tu też miejsce na pralnię – ewentualnie schowek.

Projekt domu Albatros mimo niewielkiej powierzchni to przestronny i wygodny budynek, który zapewni komfortowe warunki do życia nawet licznej rodzinie. Energooszczędne rozwiązania – dobre docieplenia, zwarta bryła budynku - pozwolą ograniczyć koszty przyszłej eksploatacji, a prostota konstrukcji domu zapewni mniej stresów podczas budowy. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu Albatros.

Projekt wykonano w pracowni: MG Projekt 

 

Technologia Wykonania:

 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
  Strop: Teriva
 • Pokrycie dachu: blacha na rąbek (wariantowo dachówka)

Charakterystyka Energetyczna

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 115,0 kWh/(m2)
Ek - 102,7 kWh/(m2 rok)
EUco - 82,02 kWh/(m2 rok)

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 94,35 kWh/(m2)
EUco - 42,33 kWh/(m2 rok)

 

  DANE TECHNICZNE:

 • 128.63 m² Powierzchnia użytkowa
 • 20.15 m² Powierzchnia garażu
 • 126.73 m² Powierzchnia zabudowy
 • 574 m³ Kubatura
 • 42° Kąt nachylenia dachu
 • 19.50 m Szerokość działki
 • 19.60 m Długość działki
 • 318287 zł Cena stan surowy zamknięty
 • 3100 zł Koszt projektu

RZUTY:

ELEWACJE:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.etalon.com.ua

www.militarycenter.com.ua

yarema.ua