REKLAMA
Najlepsze Domy
5 prostych sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu

5 prostych sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu

Przedstawiamy 5 praktycznych sztuczek, które pomogą ci ograniczyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu.Fot. Termo Organika
Przedstawiamy 5 praktycznych sztuczek, które pomogą ci ograniczyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu.Fot. Termo Organika
Tegoroczne mrozy pochłaniają wysokie kwoty na ogrzanie naszych domów, szczególnie tych niedostatecznie ocieplonych. Co można zrobić, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie w tym sezonie grzewczym? Oczywiście, wystarczy wprowadzić w życie nieskomplikowane, ale skuteczne metody, polegające na niwelowaniu niewłaściwych przyzwyczajeń domowników, które z pewnością ograniczą wydatki na ogrzewanie.

Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Kilkumiesięczny sezon grzewczy, przy obecnej zimie może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych.

Najlepszym sposobem, by ograniczyć ten wydatek jest termomodernizacja budynku, na którą należy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z dodatnimi temperaturami na zewnątrz.

Co zrobić kiedy nie możemy jeszcze ocieplić domu? Jak ograniczyć zużycie energii w domu i oczywiście rachunki za ogrzewanie?

Oto 5 praktycznych sztuczek, które pomogą ci ograniczyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu.

5 sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie

  1. 1. Zdecydowanie lepiej wietrzyć mieszkanie przez kilka minut przy szeroko otwartych oknach, niż zostawiać je na dłuższy czas lekko uchylone.
  2. 2. Nie należy zbyt mocno ogrzewać pomieszczeń gospodarczych oraz utrzymywać tej samej temperatury we wszystkich pomieszczeniach całą dobę – mniejsza praca kaloryferów pod naszą nieobecność to oszczędności energii o ok. 10-15%.
  3. Nie we wszystkich pomieszczeniach temperatura musi być również jednakowa – w sypialni zdecydowanie lepiej się śpi, a organizm szybciej się regeneruje, kiedy temperatura jest niższa o kilka stopni niż w pozostałych pomieszczeniach, co oczywiście również wpływa na oszczędność energii i dodatkowe finansowe bonusy.
  4. 3. W pochmurny dzień staraj się zasłaniać okna zasłonami i roletami. To spowoduje, że ciepło nie będzie miało prostej ucieczki na zewnątrz domu. W przypadku słonecznego dnia, odwracamy działanie, rozsuwamy wszystkie żaluzje, zasłony, firanki czy rolety tak, by słońce miało łatwą drogę do wnętrza domu i nagrzało jego pomieszczenia.
  5. 4. Warto na ścianach tuż za grzejnikami umieścić specjalne ekrany odbijające ciepło. To rozwiązanie gwarantuje, że wróci ono do wnętrza pomieszczeń zamiast uciekać na zewnątrz przez ściany. Nie zasłaniamy również grzejników zasłonami czy firankami. 
  6. 5. Zarówno w ocieplonym, jak i nieocieplonym budynku, przed przenikaniem chłodu ochroni nas dokładne uszczelnienie okien i drzwi. 
Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
here best-cooler.reviews

https://akkumulyatory.net

https://renesans-centr.kiev.ua