Najlepsze Domy
Właściwa termoizolacja na dachu skośnych

Właściwa termoizolacja na dachu skośnych

Przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła – dlatego tak bardzo istotna jest jego odpowiednia izolacja. Fot. Rockwool Polska
Przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła – dlatego tak bardzo istotna jest jego odpowiednia izolacja. Fot. Rockwool Polska
Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny Rockwool Polska odpowiada dlaczego warto zastosować dobrej jakości materiał termoizolacyjny przy docieplaniu dachu skośnego.

Przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła – dlatego tak bardzo istotna jest jego odpowiednia izolacja. W Polsce najbardziej popularne są dachy o dwuspadowej konstrukcji, które izolowane są przeważnie wełną skalną w dwóch warstwach – między krokwiami i pod krokwiami. Bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie dachu skośnego, dobór właściwego materiału izolacyjnego oraz prawidłowe wykonawstwo.

Taki dach będzie dobrze chronił poddasze zimą przed mrozem, latem przed falą upałów, a także przed wilgocią oraz hałasem. Dobrze zamontowana izolacja powinna być przede wszystkim szczelna i wykonana z odpowiednio dobranych materiałów.

W przypadku konstrukcji dachowych warto zwrócić uwagę, by izolacja była sprężysta i niepalna. Dlatego ważny jest dobór materiału o dużej gęstości. Dzięki temu ocieplenie szczelnie wypełnia przestrzenie między krokwiami, niwelując mostki termiczne, a także ochrania drewniane elementy konstrukcyjne przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym.

Materiały o mniejszej gęstości nie dają już takiej gwarancji trwałości i bezpieczeństwa. Właśnie to cechuje produkty z wełny skalnej, które posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są trwałe i sprężyste a ich zastosowanie poprawia komfort akustyczny pomieszczeń. Dzięki temu domownicy, zwłaszcza ci zamieszkujący pomieszczenia na poddaszu, mają zagwarantowaną ciszę i spokój, nawet gdy za oknem wieje wiatr czy pada deszcz lub śnieg.

Produkty z wełny skalnej są także odporne na wilgoć i paroprzepuszczalne. Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania na poddaszu zawilgoceń, które mogą doprowadzić do rozwoju pleśni lub grzybów, ani zagrożenia, że wilgoć wpłynie negatywnie na drewniane elementy konstrukcji dachu.

Czytaj także: Jak wybrać okno dachowe do domu energooszczędnego?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://nissan-ask.com.ua/

steel cooler