Najlepsze Domy
Urządzamy nowoczesny warsztat dla stolarza

Urządzamy nowoczesny warsztat dla stolarza

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że cięcie drewna jest dokładniejsze i bezpieczniejsze. Warto skompletować cały zestaw, który sprawi, że będziemy przygotowani na każdą okazję. Fot. Lange Łukaszuk
Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że cięcie drewna jest dokładniejsze i bezpieczniejsze. Warto skompletować cały zestaw, który sprawi, że będziemy przygotowani na każdą okazję. Fot. Lange Łukaszuk
Fach stolarza liczy sobie kilkaset lat. Nie zmienia to jednak faktu, że musi iść z duchem czasu. Przedstawiamy kilka innowacyjnych rozwiązań, które powinny się znaleźć w nowoczesnym warsztacie.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że cięcie drewna jest dokładniejsze i bezpieczniejsze. Warto skompletować cały zestaw, który sprawi, że będziemy przygotowani na każdą okazję.

W jego skład powinny wejść: pilarka, piła ukośna z posuwem i zagłębiarka. Taki komplet da nam pewność i precyzję niedostępną dla innych narzędzi.

Z pilarek warto rozważyć model TS310 od Scheppacha. Ma bogate wyposażenie i dużą moc. Dodatkowo producent w zestawie dołącza drugą tarczę tnącą – mówi Jacek Sztorc, menadżer produktu w Lange Łukaszuk.

Czytaj także: Elektronarzędzia do pracy w technologii suchej zabudowy

Z kolei wybierając pilarko-zagłębiarkę, powinniśmy kierować się parametrami takimi jak moc silnika. Dodatkowo przydatny byłby bezstopniowy zakres obrotu. Dzięki temu, jesteśmy w stanie ciąć w zakresie 0 do 45 stopni.

Odkurzacz antystatyczny

Wybierając odkurzacz, który posłuży nam do utrzymania porządku, należy mieć na uwadze, że zwykły szybko odmówi posłuszeństwa w starciu z wiórami.

Przy pracach z pilarkami na pewno przyda się profesjonalny odkurzacz – mówi Jacek Sztorc. – Dobrze, żeby był antystatyczny, czyli przeznaczony do pracy ciągłej z trudnymi odpadami, takimi jak między innymi pyły – dodaje ekspert.

Stabilizujące ściski

Nie można sobie wyobrazić pracy stolarza bez ścisków, które będą podtrzymywać drewno w trakcie cięcia. Warto wybrać jednoręczne. Dają nam więcej swobody i potrafią mieć bardzo dużą siłę zacisku, tak jak ściski Wolfcrafta – do 120 kg.

Innymi przykładami narzędzi o podobnym zastosowaniu są rozpieraki do montażu. Przydają się przy konstrukcji ościeżnic drzwiowych. Są niezbędne przy przenoszeniu i osadzaniu ich w ścianie. Dodatkowo przydają się podczas piankowania.   

Nowoczesne wyrzynarki

Uzupełnieniem każdego warsztatu powinny być wyrzynarki. Zastosowanie dla nich znajdą zarówno profesjonalni stolarze, jak i majsterkowicze.

Dzisiaj dzięki wyrzynarkom można wykonywać naprawdę ciekawe kształty. Wpływ na to ma ograniczenie drgań produkowanych przez narzędzie. Dzięki temu cięcie jest bardzo precyzyjne – stwierdził Jacek Sztorc. Na rynku jest dostępnych kilka modeli wyrzynarek, które będą odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów.

Nowością rynkową jest wyrzynarka Deco-XL ze sterowaniem pod stopą – na wzór maszyny do szycia. Dzięki temu ręce są wolne podczas obróbki materiału – zauważa ekspert.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://steroid.in.ua

http://gefest-sv.kiev.ua

https://steroid.in.ua