Najlepsze Domy
Szybki montaż ogrzewania podłogowego

Szybki montaż ogrzewania podłogowego

Wraz z rozwojem technologii ogrzewania podłogowego stało się ono wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla grzejników ściennych. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań grzewczych taka instalacja działa w niskich temperaturach, pozwalając na duże oszczędności energii i poprawę komfortu przebywania w całym domu.

Ze względu na subtelny i równomierny sposób oddawania ciepła ogrzewanie podłogowe nie wywołuje zjawiska wzbijania kurzu, co może być dużą zaletą dla osób z alergią lub chorobami układu oddechowego. Atuty podłogowej instalacji grzewczej można docenić zwłaszcza w łazienkach, ze względu na możliwość szybkiego osuszenia podłogi i wysoki komfort cieplny, jaki jest odczuwalny przy dotknięciu posadzki bosą stopą. 

Szybko, na miejsce i ile chcesz

Montaż ogrzewania podłogowego to zazwyczaj stosunkowo skomplikowany proces, którego kluczowym elementem jest uzgodnienie projektu i dobór odpowiednich technologii systemowych. Koniecznym warunkiem poprawnego wykonania takiej instalacji jest odpowiednie odizolowanie termiczne rur grzewczych pracujących w niskich zakresach temperatur od wylewki podłogowej na gruncie, co pozwala uniknąć ubytków drogocennego ciepła.

Do tej pory problemem przy wykonywaniu instalacji ogrzewania podłogowego w pojedynczych pomieszczeniach budynku była konieczność zamówienia z hurtowni jednorazowo większej ilości styropianu, niż wymaga tego metraż niewielkiej kuchni czy łazienki. Oznaczało to, że prace związane z montażem ogrzewania podłogowego musiały iść w parze np. z termoizolacją podłóg w innych pomieszczeniach czy ociepleniem elewacji. W ramach nowej usługi sprzedaży detalicznej wystarczy zamówić u dystrybutora płyty Knauf Therm Expert Floor Heating w minimalnych ilościach już od jednej palety, a zostaną dostarczone bezpośrednio od producenta przesyłką kurierską.

Na jednej palecie mieszczą się cztery kartony o łącznej powierzchni krycia 30,8 m2 lub 24,64 m2 odpowiednio dla płyt o grubości 20 mm i 30 mm. Takie ilości to dokładnie tyle, ile jest potrzebne do wykonania izolacji podłogi w salonie lub niewielkiej kuchni i łazience. Co więcej, skraca się czas oczekiwania na materiał, gdyż realizacja zamówienia przez kuriera trwa do trzech dni roboczych. Duża przewidywalność czasowa usługi pozwala łatwo skoordynować dostawę z pracami firmy wykonawczej. 

Click… i ogrzewanie ułożone

Budowa płyt Knauf Therm Heating sprawia, że czas wykonania 1 m2 podłogi skraca się aż o 20% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań! Materiał posiada większe niż standardowo stosowane płyty styropianowe wymiary 1100 x 700 mm, dzięki czemu jednorazowo można nimi pokryć większą powierzchnię, co znacząco wpływa na usprawnienie układania termoizolacji. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym krawędziom płyty są trwale łączone „na zamek”, co dodatkowo zapobiega przeciekaniu wylewki pomiędzy płytami i warstwami ułożonego styropianu.

Na wierzchu płyt znajdują się specjalnie ukształtowane wypustki, które umożliwiają osadzanie rur na zatrzask, bez użycia dodatkowych akcesoriów montażowych. Orurowanie jest blokowane w określonym położeniu, dzięki czemu jest w pełni zatopione w wylewce. Struktura płyty z wypustkami znacząco ogranicza także ilość potrzebnej do wykonania wylewki masy posadzkowej, bo aż o 25% w porównaniu do wylewki na zwykłej płycie EPS z folią metalizowaną, co przekłada się na dalsze oszczędności w kosztach inwestycji.

Czytaj także: Grzejniki dekoracyjne do salonu. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
renault.niko.ua

У нашей организации авторитетный блог на тематику модные шторы купить готовый комплект штор черно белый с голубым париж
велосипед горный