Najlepsze Domy
Sprzątamy na placu budowy. Jak robić to efektywnie?

Sprzątamy na placu budowy. Jak robić to efektywnie?

Utrzymanie porządku i czystości niezależnie czy wewnątrz remontowanych pomieszczeń czy na placu budowy wymaga do wykonawców czasu, zaangażowania i systematyczności. Jednak dzięki odpowiedniemu doborowi i zastosowaniu odpowiednich urządzeń sprzątających sprzątanie nie musi być takie uciążliwe.

Sprzątanie przy użyciu profesjonalnych urządzeń to same korzyści dla wykonawcy. Pozwalają nie tylko przyspieszyć wykonanie czynności związanych z utrzymaniem porządku, ale co więcej zminimalizować i nawet zapobiec tworzeniu odpadów budowlanych podczas prowadzenia prac budowlanych. Tutaj istotny jest także odpowiedni dobór urządzeń do zakresu prowadzenia prac porządkowych.

Zupełnie inne wymagania stawiane są urządzeniom sprzątającym wykorzystywanym podczas prac remontowo-budowlanych w pomieszczeniach, a zupełnie inne na otwartym placu budowy.

Porządek na placu

Plac budowy oznacza większy obszar, na którym są prowadzone różne prace budowlane przez wielu wykonawców. Naturalne jest też, że ekipy specjalizujące się w sprzątaniu mają większy zakres obowiązków oraz odpadów budowlanych do zutylizowania.

Najczęściej jest to błoto lub przyschnięte błoto. Poza tym istotne jest też utrzymanie w czystości różnego rodzaju maszyn budowlanych. Sprawdzą się w tym wypadku różnego rodzaju urządzenia wysokociśnieniowe (potocznie nazywane myjkami) z możliwością pogrzania wody jak i bez podgrzewania. Zależnie od tego, z jakimi zabrudzeniami mamy do czynienia.

Urządzenia z możliwością podgrzania wody czyszczą wydajniej i są stosowane w miejscach najtrudniejszych do wyczyszczenia. Dysponując takim urządzeniem ciśnieniowym w łatwy sposób wykonawcy usuną się pył, farbę czy nawet beton.

Urządzenia wysokociśnieniowe równie dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu fasad budynków i maszyn budowlanych. Wśród zalet tego typu rozwiązań należy wymienić także to, że niektóre czynności można wykonywać bez użycia środków czyszczących. Do zalet urządzeń wysokociśnieniowych jest to że możemy wybrać model zasilany elektrycznie jak i wyposażony w silnik spalinowy.

Ponadto ze względu na swoje niewielkie wymiary i niską wagę może pracować wszędzie tam, gdzie ciężko dotrzeć większym urządzeniom. Jest to również dodatkowa zaleta w postaci dużej mobilności urządzenia, które jest wyjątkowo łatwe w transporcie. Urządzenia te są wyposażone w pompę z mosiężną głowicą oraz w automatyczny system redukujący ciśnienie, co wydłuża żywotność takich myjek.

Zamiatarki wymiatają

Plac budowy wymaga także porządnego czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym placów, czy dróg wjazdowych. Do wykonania tego typu zadań porządkowych najlepiej sprawdzą się elektryczne zamiatarki. W segmencie tego typu urządzeń wybór jest naprawdę duży.

W tym wypadku warto sięgnąć po maszyny typu ride-on, z miejscem siedzącym dla operatora – tego typu sprzęt najlepiej wykorzystywać do sprzątania dużych powierzchni. Urządzenia typu ride-on najczęściej wyposażone są w hydrauliczny napęd roboczy i jezdny oraz w hydrauliczne pompy.

Charakteryzuje je duża moc i wydajność – w zależności od modelu wielkość pojemnika może wynosić od 100 l do 150 l. Specjalny hydrauliczny podnośnik umożliwia łatwe i nie wymagające wysiłku opróżnianie pojemnika. Nowoczesne zamiatarki cechuje też duża zwrotność, co znacznie ułatwia manewrowanie i sprzątanie w ciasnych miejscach. Ponadto urządzenia te są wyposażone w systemy aktywnego czyszczenia filtra, znacznie wydłużające jego żywotność.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
adulttorrent.org

www.topobzor.info

Купить Орбитрек