Najlepsze Domy
Sprawdzony łącznik w dociepleniu ETICS

Sprawdzony łącznik w dociepleniu ETICS

Montaż systemów ociepleń ze styropianu, wełny mineralnej zwykłej czy lamelowej poza klejeniem do fasady, wymaga również solidnej mechanicznej stabilizacji. Uniwersalne łączniki o doskonałych parametrach wykonane z wysokiej klasy materiałów gwarantują bezpieczną i bezusterkową eksploatację fasady przez wiele lat.

Łączniki mechaniczne stanowią jeden z istotnych elementów systemu ocieplenia ścian zewnętrznych. To one zabezpieczają warstwę ocieplenia przed siłami ssącymi wiatru i umożliwiają przenoszenie obciążeń termicznych, powstających w efekcie nagrzewania się i chłodzenia elewacji.

Prawidłowo dobrane i odpowiednio zamocowane łączniki eliminują również niebezpieczeństwo wystąpienia usterek związanych z nieprawidłowym przygotowaniem podłoża. Zdając sobie sprawę z kluczowej roli łączników w stabilizacji systemów ociepleń, Weber rozszerza portfolio produktów elewacyjnych o nowe certyfikowane łączniki weber.therm SRD-5 i weber. therm SLD-5.

Wkręcane i wbijane stalowe łączniki z trwałą poliamidową końcówką można bardzo łatwo i szybko zamontować na każdym rodzaju podłoża i z każdym materiałem izolacyjnym.

Łączniki weber.therm zawsze i wszędzie

Nowe łączniki Weber gwarantują całkowite bezpieczeństwo mocowania ocieplenia. Z łatwością można je osadzić w każdym podłożu - od betonu zwykłego, lekkiego i komórkowego, przez cegły pełne, po bloczki szczelinowe.

Aplikacja łączników na elewacji przebiega bardzo sprawnie, także dzięki temu, że są one wstępnie zmontowane. Wystarczy więc, że wykonawca wywierci otwory na wymaganą głębokość i wsunie łącznik, dwa uderzenia młotkiem lub kilka obrotów wkrętarki (w zależności od rodzaju łącznika) i gotowe – tłumaczy Krzysztof Siemak, kierownik produktu systemy fasadowe Weber.

Dzięki idealnemu zlicowaniu talerzyka z powierzchnią materiału izolacyjnego przy montażu powierzchniowym oraz precyzyjnemu osadzenia talerzyka w materiale izolacyjnym przy montażu zagłębionym, na elewacji nie pojawią się punktowe przebarwienia, czyli tzw. „efekt biedronki”.

Łączniki weber.therm są również bardzo praktyczne ze względu na niewielką głębokość zakotwienia (nawet 25 mm w podłożu monolitycznym) oraz szeroki wachlarz dostępnych długości. Łączniki wkręcane SRD-5 występują w 10 wariantach długości w przedziale od 115 do 295 mm, zaś długość łączników wbijanych SLD-5 kształtuje się od 95 do 295 mm. Taki pakiet możliwości umożliwia swobodny dobór właściwych łączników do płyt izolacyjnych o zróżnicowanej grubości.

Budowa i parametry bez tajemnic

Jak są zbudowane nowe łączniki weber.therm? Stalowy trzpień kołków jest galwanizowany, a w modelu wbijanym SLD-5 ta część jest dodatkowo ryflowana. Zarówno łącznik wbijany weber.therm SLD-5, jak i wkręcany weber.therm SRD-5, posiadają trwałą końcówkę z polamidu i żebrowany, sztywny talerzyk.

Obydwa łączniki charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła w punkcie (0,001 W/K), co eliminuje możliwość pojawienia się mostków termicznych. Łączniki marki Weber mają również świetne parametry wytrzymałościowe, są odporne na wyrywanie i przeciąganie oraz wyjątkowo nośne.

Kompletny system montażowy

Łączniki weber.therm są dostępne w pakiecie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami w postaci talerzyków dociskowych, talerzyka do montażu zagłębionego i czterech rodzajów zaślepek.

Dla ułatwienia montażu Weber zapewnia również specjalne końcówki weber.therm TX40 oraz narzędzie weber.therm Montagetool, które służy do wkręcania łącznika weber.therm SRD-5 w materiał izolacyjny.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
generika cialis