Najlepsze Domy
Niezbędni pomocnicy w ekipie wykonawczej

Niezbędni pomocnicy w ekipie wykonawczej

Prowadzenie prac remontowo-budowlanych, zgodnie z przyjętym planem, wymaga od ekipy wykonawczej nie tylko odpowiedniego doświadczenia i przygotowania, ale też i zaopatrzenia się w wysokiej jakości elektronarzędzia i akcesoria. Te ostatnie muszą być na tyle niezawodne, aby wytrzymać „galopujące” tempo wykonywanych prac.

Specyfika prowadzenia remontów wiąże się zazwyczaj rozłożeniem prac na 3 etapy. Pierwszy jest bardzo czasochłonny i polega na przygotowaniu pomieszczenia do przeprowadzenia prac remontowych. Sprowadza się to do przeprowadzenia prac porządkowych i skucia i usunięcia starych podłoży czy okładzin i diagnozy stanu tych podłoży tzn. czy są one równe, wymagają dodatkowej naprawy itd.

Kolejny, drugi etap, sprowadza się do wstępnego przygotowania powierzchni celem rozpoczęcia prac wykończeniowych. Oznacza to wyrównanie podłogi pod układanie paneli lub okładzin ceramicznych. Wiąże się też z poprowadzeniem nowej lub modyfikacją istniejącej instalacji elektrycznej, w tym bruzdowaniem pod instalacje elektryczne (także oświetleniową) i osadzenie puszek elektrycznych.

Po uzupełnieniu ubytków i wyrównaniu podłoży, spoinowaniu płyt g-k, następuje ostatni etap, związany z przeprowadzeniem prac wykończeniowych. Mowa tu o oszlifowaniu ścian i sufitów pod ostateczne wykończenie.

Skutecznie i przeprowadzenie każdych z tych etapów wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich elektronarzędzi, bez których szybko nie przetniemy, skujemy, bruzdujemy, zeszlifujemy rozwiercimy podłoży remontowanych pomieszczeń. Oczywiście część czynności można wykonać ręcznie, ale negatywnie odbije się to na tempie wykonywanych prac. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze elektronarzędzi niezbędnych do prowadzenia prac remontowo-budowlanych?

Mobilnie czy stabilnie?

Wykonawca planujący zakup nowych elektronarzędzi powinien odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Czy specyfika prowadzonych przez niego prac wymaga użycia narzędzi sieciowych, czy akumulatorowych? Oczywiste jest, że nawet nie ma co myśleć o zakupie tanich elektronarzędzi dla majsterkowiczów. Ich podzespoły bardzo szybko się zużywają, a wykonywanie prac takich jak wiercenie, czy szlifowanie jest czasochłonne i wymaga od wykonawcy dużo wysiłku. 

Moc i możliwości elektronarzędzi sieciowych są większe, ale zakres ich działania ogranicza kabel. Zwykle o długości do 4 m, zatem trzeba dodatkowo wyposażać się w przedłużacze. Sieciówki pozwalają jednak na pewną dowolność – nie trzeba wybierać między mocą, a czasem pracy, tak jak ma to zwykle miejsce przy urządzeniach akumulatorowych. Do elektronarzędzi sieciowych potrzebne są z reguły większe i mocniejsze skrzynie do ich przechowywania i transportu.

Z kolei przewagą elektronarzędzi bezprzewodowych jest ich mobilność, wygoda i niezależność od sieci elektrycznej. W praktyce oznacza to ciągłość prowadzenia prac związanych z wierceniem czy kuciem, nawet gdy ekipa elektryków wykonuje instalacje elektryczne, co wiąże się z koniecznością czasowego wyłączenia prądu.

Systemy akumulatorowe to także możliwość przekładania baterii pomiędzy urządzeniami tej samej marki. Daje to oszczędność przy zakupie kolejnych maszyn oraz ciągłość pracy, kiedy rozładuje się akumulator, łatwo zastąpić go innym.

Wybierając producenta elektronarzędzi trzeba też wziąć pod uwagę jakość i szybkość serwisowania urządzenia. Wielu z nich wprowadza ciekawe rozwiązania ułatwiające wykonawcom samodzielne wymienienie podzespołów, takich jak kable sieciowe, co może częściowo rozwiązać problem przestoju prac związanych z serwisowaniem elektronarzędzi. Należy pamiętać, że na efektywność i szybki przebieg prac wpływają nie tylko właściwe decyzje zakupowe profesjonalnych elektronarzędzi, ale też i jakość akcesoriów.

Czytaj także: Pianka rezolowa w ocieplaniu ścian. Kiedy należy ją stosować?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://topobzor.info

шторы под заказ киев