Najlepsze Domy
Ekologicznie czy po "kosztach"? Wybieramy samochód dla wykonawcy

Ekologicznie czy po "kosztach"? Wybieramy samochód dla wykonawcy

Wykonawca wybierając auto dostawcze powinno zwrócić też uwagę na zastosowane w nim rozwiązania technologiczne, które zwiększą oszczędności związane z użytkowaniem takiego pojazdu. Oczywiście najnowocześniejsze pojazdy dostawcze są w stanie dorównać osobowym pod nie tylko pod względem komfortu jazdy, ale też i prędkości

Przykładowo model Hyundai H350 osiąga maksymalną prędkość 153 km/h, zaś średnie zużycie paliwa w systemie ISG wynosi ok 8,1–8,6 l/100 km. Należy jednak pamiętać, że jazda szczególnie dużymi autami dostawczymi z dużą prędkością wiąże się z nieekonomicznym spalaniem paliwa. Dlatego też producenci samochodów dostawczych wprowadzają takie rozwiązania jak np. dwuturbinowe silniki, dzięki czemu pojazdy dostawcze zachowują rozsądne poziomy spalania przy dużych prędkościach.

Takie technologie mogą mieć jednak wpływ na dynamikę nabierania prędkości przez auto. Oczywiście spalanie w przypadku aut dostawczych to nie wszystko. Dla przedsiębiorców liczą się te elementy, które mają wpływ na długoterminowe obniżenie kosztów prowadzenia firmy.

Jednym z nich jest wartość rezydualna (RV) pojazdu. Określa ona wartość rynkową, w tym wypadku używanego samochodu dostawczego, w momencie np. jego sprzedaży.

U najlepszych pojazdów może ona przekraczać nawet 50% ceny początkowej w okresie 36 miesięcy od zakupu nowego egzemplarza Oznacza to, że w tym okresie nie traci nawet połowy wartości liczonej od ceny nowego samochodu.

Wysoka wartość rezydualna świadczy więc o renomie marki, niezawodności modelu i jego walorach użytkowych, a więc zaufaniu klientów do marki lub danego modelu samochodu na rynku wtórnym.

Czytaj także: Sprzątanie z motopompą na placu budowy

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
готовые шторы с ламбрекеном

www.steroid-pharm.com