Najlepsze Domy
Ceramika wypełniona „powietrzem”

Ceramika wypełniona „powietrzem”

Z ceramiki poryzowanej można wznosić wszystkie rodzaje ścian, od jedno- do trójwarstwowych. Fot. Wienerberger
Z ceramiki poryzowanej można wznosić wszystkie rodzaje ścian, od jedno- do trójwarstwowych. Fot. Wienerberger
Wykorzystanie ceramiki w budownictwie energooszczędnym stało się możliwie dzięki technologii poryzacji. Czy sprawdzą się w budowie domu energooszczędnego?

Uformowane w prasie próżniowej pustaki trafiają do pieca tunelowego, gdzie w temperaturze 900–1000°C spędzają około 30 godz. Wcześniej do masy ceramicznej dodaje się trociny i pył drzewny. Podczas wypału ulegają one całkowitemu spaleniu, pozostawiając po sobie mikropory wypełnione powietrzem.        

Dzięki porom pustaki charakteryzują się wysokimi właściwościami cieplnymi. Izolacyjność akustyczna, ogniotrwałość i wysoka wytrzymałość to kolejne cechy tych materiałów.

Z ceramiki poryzowanej można wznosić wszystkie rodzaje ścian, od jedno- do trójwarstwowych. Jednak w przypadku domów energooszczędnych za optymalną konstrukcję muru uznaje się ścianą trójwarstwową.

Ponadto, aby dodatkowo zwiększyć termoizolacyjność przegrody zewnętrznej, można zastosować szlifowane pustaki poryzowane, łączone zaprawą klejową zamiast tradycyjnej zaprawy murarskiej. Technika ta minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Dowiedz się, jak prawidłowo składować materiały wznoszeniowe placu budowy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://cleansale.kiev.ua

www.steroid-pharm.com/test-e-300.html