Najlepsze Domy
Zobacz wnętrza polskiego domu w prowansalskim stylu z nutą nowoczesności

Zobacz wnętrza polskiego domu w prowansalskim stylu z nutą nowoczesności

Architekci z TWORZYWO studio stworzyli bardzo przytulny dom w nieco prowansalskim stylu z nutą nowoczesności. Wykreowali w ten sposób przytulne wnętrza, w których dominują przyjemne odcienie zieleni, beży i błękitów, dodatkowo ocieplone „przybrudzonym” pudrowym różem.

Projekt koncepcyjny: TWORZYWO studio

Projekt wykonawczy: TWORZYWO studio + Paulina Kałużna

Inwestor: prywatny

Lokalizacja: okolice Warszawy

Niewątpliwie hol wejściowy to zaproszenie do domu. Miejsce to musi samo z siebie zachęcać do pozostania i zapraszać do środka. Hol został więc wyposażony w stylowy szezlong obity szlachetną wełną, lampę do czytania (która swoim światłem dodaje wnętrzu klimatu) oraz w obszerne lustro w starej drewnianej ramie.

Przestrzeń pod schodami zagospodarowano na schowek na dodatkowe krzesła potrzebne przy dużych okazjach rodzinnych. Istotne są także drzwi ze szprosami wypełnionymi szybami, przez które przedsionek domu bezpośrednio wnika we wnętrze holu głównego.

"Szlachetny" salon z jadalnią

Bardzo istotne były materiały, które koniecznie musiały być szlachetne i jak najbardziej naturalne – stąd granit, drewno i piękne prawdziwe kafle od Zduna, którymi obłożony został narożny kominek. Całości dopełniają niezwykle angielskie tapety w drobne wzory oraz wełna pokrywająca sofy.

Przestrzeń domu jest otwarta, więc należało zachować spójność stylistyczną wszystkich pomieszczeń. Przykładem jest granit przechodzący z kuchni do jadalni. Ciepło kominka widoczne z obu tych stref umila czas zarówno podczas posiłków, jak i podczas wypoczynku.

Wybrane zostały solidne i praktycznie niezniszczalne krzesła i stół marki z wielopokoleniowymi tradycjami oraz doskonale wykonane i bardzo wygodne sofy. Spoiwem tych przestrzeni jest duży, głęboki fotel oraz pianino.

Prowansja pełną parą w kuchni

Kuchnia mieszkańców to serce domu. To tutaj dzieje się najwięcej. Oboje uwielbiają gotować, a wspólne przygotowanie dań sprawia im ogromną radość. Dzieci, choć małe, także uczestniczą w procesie powstawania posiłków.

Kuchnia jest zatem miejscem, gdzie przesiaduje cała rodzina, dlatego komfort przebywania w niej jest tutaj kluczowy. Ważne było także, by każdy z mieszkańców miał w niej swoją przestrzeń. Dlatego jedna ze ścian została pokryta folią magnetyczno-tablicową. To miejsce, gdzie będą prezentowane plastyczne arcydzieła dzieci.

Czytaj także: Nowoczesne wnętrza polskiego domu. Zobacz jak się prezentują

Kluczowym elementem kuchni jest wyspa na środku. Stylowa boazeria sufitowa, stylizowany piekarnik czy specjalnie przez nas zaprojektowane fronty szafek kuchennych, w pełni oddają ducha francuskiej krainy. Nie zapomniano jednak o nowoczesności i udogodnieniach z nią związanych, dlatego wszystkie sprzęty kuchenne posiadają wachlarz funkcji niezbędnych w kuchni XXI wieku.

Posadzka to kolejny ważny element tego wnętrza. Graficzne kwiatowe wzory płytek podkreślają lokalizację wyspy, a płytki gładkie „rysują” trasy komunikacji. Piękny zlew ceramiczny jest kropką nad „i”, a doskonale dobrane do wnętrza lampy uzupełniają całość. Aż chce się jeść!

Marokańska zieleń w łazience

Wnętrza całego domu zaprojektowano w stylu zbliżonym do prowansalskiego, dlatego łazienka na parterze swoją stylistyką także musiała współgrać z resztą domu. Z tego względu wybrano piękne marokańskie zielone płytki zwieńczone ceramicznymi wałkami.

Ściany zaś zostały pomalowane farbą zmywalną w kolorze pastelowej zieleni, która doskonale dopełniła całości. Funkcję pralni schowano w meblach do zabudowy, a zsyp z łazienki znajdującej się na piętrze został połączony bezpośrednio z łazienką na dole.

  • sylwka,

    fajneee to jest
  • Jusia,

    Ooooo w takim bym mogła zamieszać!!!! zdecydowanie <3
  • Ania,

    Wspaniały dom i cudowne wnetrze
cleansale.kiev.ua

https://el-smoke.club

www.kinder-style.com.ua