Najlepsze Domy
Zobacz rezydencję położoną między dębami

Zobacz rezydencję położoną między dębami

Nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej po 190 mkw każdy, wkomponowane w panoramę Podkowy Leśnej – to jedna z najnowszych realizacji z wykorzystaniem stolarki otworowej firmy Internorm. Wyjątkowe bryły zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Jerzego Jaroszewicza przykuwają uwagę ponadprzeciętną liczbą przeszkleń i ciekawym sąsiedztwem. Nie bez przyczyny inwestycja nosi nazwę „Między Dębami”.

Wszystkie budynki znajdują się na działkach o powierzchni 1000 m2 i zostały zaprojektowane jako obiekty dwukondygnacyjne, a każda z kondygnacji posiada możliwość indywidualnego podejścia przy aranżacji.

Prace nad projektem jak najlepszego wkomponowania w przestrzeń Podkowy Leśnej tej bliźniaczej zabudowy trwały przeszło trzy miesiące. I choć realizacja „Między Dębami” z założenia nie była projektem  domu pasywnego, to jakość zastosowanych w niej rozwiązań i materiałów, na czele ze stolarką otworową zdecydowała o bardzo niskich kosztach eksploatacji wszystkich brył.

Wybór stolarki otworowej sygnowanej marką Internorm był podyktowany wcześniejszymi pozytywnymi doświadczeniami zarówno moimi jak i inwestora. Bardzo istotną kwestią przy tego rodzaju bliźniaczej zabudowie jest jakość. Tym inwestor chce się wyróżniać na tle innych inwestycji oferowanych w okolicy. Budynek powinien odznaczać się wysoką jakością estetyczną i techniczną, a w przypadku okien i drzwi Internorm, osiągnięcie takiego efektu potraktowaliśmy jako pewnik – mówi Jerzy Jaroszewicz, autor projektu architektonicznego „Między Dębami”.

Światło w modzie

Wysuwającym się na pierwszy plan elementem architektonicznym całej zabudowy jest właśnie stolarka otworowa. Dzięki dużej ilość przeszkleń, wnętrze jest pełne światła, a ściany znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i łączą wnętrze domu z naturalnym otoczeniem. Aby uzyskać taki efekt, w projekcie zastosowano drzwi podnoszono-przesuwne KS 430 firmy Internorm.

Szklane wrota stały się produktem modnym i pożądanym, głównie ze względu na duże powierzchnie przeszklone, które optycznie zwiększają pomieszczenia oraz tzw. „niski próg”. Jednak o możliwości zastosowania drzwi w obiekcie budowlanym nie zdecydowała wielkość szyb czy ich estetyka, a przede wszystkim właściwości użytkowe produktu, z których – w wypadku takiego wyrobu – najważniejsza jest przenikalność cieplna – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży IFTM Internorm.  

Drzwi przesuwne KS 430 to – świetnie sprawdzający się w praktyce – przykład połączenia PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową, która chroni je przed szkodliwymi skutkami czynników atmosferycznych. Produkt dedykowany jest dla budownictwa pasywnego.

Doskonała izolacyjność cieplna, gwarantowana dzięki współczynnikowi Ud do 0,64 W/m2K (dla rozmiaru 5800x2800 mm) uwierzytelniona jest certyfikatem prestiżowego instytutu badawczego.

Przeszklone drzwi przesuwne budzą zachwyt, zwłaszcza, gdy wokół domu dominuje zielony krajobraz i towarzystwo dębów. Widok na własny ogród, którego kolory zmieniają się wraz z porami roku, to dekoracja wnętrza sama w sobie. 

Bezpieczne okno

Innym kultowym produktem firmy Internorm, po który sięgnięto w inwestycji jest okno KF 410. W tym modelu okucia są całkowicie ukryte, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo domowników i chroni przed wizytą złodzieja. Dlatego okno odporne na włamanie powinno mieć specjalne okucia, które pośrednio decydują o jego antywłamaniowości.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.agroxy.com

proffitness.com.ua

Этот важный сайт на тематику top-obzor.com.