Najlepsze Domy
Zobacz piękny, nowoczesny dom

Zobacz piękny, nowoczesny dom

Kloof Road House, zaprojektowany przez Nico van der Meulen Architects, położony jest na obrzeżach Johannesburga. Inwestor poprosił o rodzinny, nowoczesny dom, w którym czas można spędzać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ponadto założeniem było zorientowanie domu tak, by możliwie jak najwięcej okien i tarasów skierowanych było na północ. W rezultacie powstała rezydencja o powierzchni użytkowej 1100 m², która jest uosobieniem nowoczesnej architektury.

Założeniem architektów było otwarcie niemal każdego pomieszczenia na zewnątrz. Tak by możliwie w jak największym stopniu połączyć wnętrze z ogrodem. Formy ze stali, użytej do stworzenia konstrukcji domu, robią nieprzeciętne wrażenie. Budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Ważną rolę odgrywa światło. Oświetlenie zamontowane wewnątrz i na zewnątrz domu tworzy ciekawe wzory, które nadają szczególnego klimatu po zachodzie słońca.

Stal, szkło i beton. To te materiały zostały użyte do stworzenia większości elementów domu Kloof Road House. Dzięki wyjątkowym formom i grze świateł zarówno bryła, jak i wnętrza sprawiają trówymiarowe wrażenie.

Projektanci wnętrz z M Square Lifestyle Design postanowili użyć tych samych materiałów co na zewnątrz. Dlatego także w środku dominują stal, szkło i beton. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą ogromną otwarta przestrzeń, która rozciąga się aż na werandę.

W Kloof Road House znajdują się cztery sypialnie: dwie dla dzieci i jedna dla gości – usytuowane na parterze oraz jedna główna sypialnia rodziców, na piętrze, z balkonem i pięknym widokiem na okolicę.

Bardzo ważnym elementem projektu była energooszczędność. Zdecydowano się na instalację wodnego ogrzewania podłogowego połączonego z pompą ciepła i kolektorami słonecznymi. System ten umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie wnętrz. Instalacja grzewcza zamontowana w betonowych podłogach zwiększa swoją efektywność.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
у нас biceps-ua.com

steroid-pharm.com/nan-d-200.html