REKLAMA
Najlepsze Domy
Zobacz nowoczesny dom na prowincji

Zobacz nowoczesny dom na prowincji

Nowoczesna architektura kojarzona jest przede wszystkim z dużymi miastami. Przykład domu Holyport Berkshire pokazuje, że współczesne budownictwo doskonale pasuje także do prowincji.

Ten jednorodzinny dom, położony w malowniczej okolicy angielskiej prowincji jest świetnym przykładem nowoczesnej architektury. Wybudowany w latach 60. XX wieku przeszedł gruntowną modernizację w 2009 roku. Jak przyznają architekci ich celem było zachowanie oryginalnego charakteru domu i poprawienie jego bilansu energetycznego.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z nowoczesną architekturą. Dom Holyport Berkshire charakteryzuje pozioma bryła – płaski dach i niewielka wysokość, posadowienie na ośmiu słupach około metr nad ziemią i duża ilość przeszkleń. Posiadłość wyceniona na 1.400.000
funtów wygląda dość niepozornie, ale została urządzona z dbałością o każdy detal. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Do domu prowadzą proste granitowe schody. Przeszklony korytarz prowadzi do trzech stref: sypialnej, jadalnej i dziennej. Po lewej stronie od wejścia znajdują się trzy piękne sypialnie – każda z widokiem na ogród (około 60% ścian domu stanowi szkło). W centralnym miejscu domu zlokalizowano łazienkę, otwartą kuchnię i jadalnię. Po prawej stronie od wejścia znajduje się przestronna strefa dzienna.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.babyforyou.org

militarycenter.com.ua

www.xn----7sbajornvhu8c.com.ua/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B9/