Najlepsze Domy
Zobacz leśny dom z "bajecznymi" przeszkleniami

Zobacz leśny dom z "bajecznymi" przeszkleniami

"EX" to przykład domu, który eksploruje koncepcję domowej przestrzeni i na nowo ją definiuje, łamiąc przy tym stereotypowe podejście do projektowania wnętrz. Ta mała ekologiczna rezydencja o powierzchni 85 mkw została też wykonana w 100% zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Dom "EX" położony jest w środku rezerwatu w Rhinebecku niedaleko Nowego Jorku. Dom jest całkowicie ekologiczny. Zarówno materiały jak i technologie wykorzystane do jego wykonania są całkowicie energooszczędne.

W 100% "eko"

Do ogrzania wnętrz domu wykorzystano geotermiczny system grzewczy. Energia elektryczna zasilająca rezydencji zaś pochodzi ze Słońca, dzięki użyciu paneli fotowoltaicznych. Przeszklenia oraz materiały budowlane użyte do wykonania wnętrz są z odzysku.

Co ciekawe, wszystkie oprawy oświetleniowe zostały wydrukowane przy użyciu drukarki 3D z materiału bazującego na skrobi kukurydzianej oraz bioplastikach.

Jednak to, co wyróżnia ten dom to jego bajeczne przeszklenia oraz wnętrza, których nie spotkamy w żadnej standardowej rezydencji.

Sferyczne wnętrza i okrągłe przeszklenia

Przestrzenie wewnątrz domu zaprojektowane zostały z wykorzystaniem przecinających się sferycznych, okrągłych form.

Nietypowy kształt wnętrz domu można już odkryć przy samym wejściu i na ganku domu. Tam zauważymy pierwsze nietypowe okrągłe przeszklenia, które zostały celowo wkomponowane nie tylko w fasadę rezydencji, ale też i dach. 

Wchodząc do domu uderza otwarta przestrzeń salonu, zaś na wyższej kondygnacji znajduje się kuchnia. W leśnym domu może znaleźć się nawet 5 sypialni, w zależności od potrzeb użytkowników. 

Przeszklenia zostały tak zaprojektowane  rozmieszczone przez architektów ze studia Steven Holl Architects, żeby użytkownicy czuli nieustanny kontakt z otaczającą ich przyrodą.

Materiały wykorzystane do urządzenia wnętrz są całkowicie naturalne jest to drewno oraz kamień, które nadają ciepła oraz intymny charakter tak otwartej przestrzeni.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.adulttorrent.org

www.steroid-pharm.com

viagra kaufen billig