Najlepsze Domy
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie. Zobacz jak się prezentuje

Zeroenergetyczny dom w Chorzowie. Zobacz jak się prezentuje

Okazały budynek o powierzchni użytkowej 175 m² stoi na działce o wymiarach 33,5 m x 24 m. Projektantom udało się przemycić prostą linię pod postacią wyjątkowo efektownego, skandynawskiego designu.

Zeroenergetyczny i inteligentny – taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Posiada on certyfikat MULTICOMFORT będący znakiem tego, że budynek jest ekonomiczny, przyjazny środowisku i panuje w nim komfort ciszy, ciepła, dobrej jakości powietrza i naturalnego oświetlenia. Dom w Chorzowie to przykład inwestycji zaprojektowanej z myślą o przyszłości. 

Bryła pełna kontrastów

Dom ma oryginalną, nowoczesną bryłę przykrytą dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35°. Uwagę zwraca elewacja wykonana z płyt w kontrastujących, ale harmonijnie dobranych odcieniach bieli i szarości. Jedynym akcentem nadającym ciepła aranżacji są płyty imitujące drewno o orzechowej barwie.

Poza tym wyjątkiem, całość jest wyraziście nowoczesna, pełna ostrych kątów i zdecydowanych linii. Dużą część fasady pochłaniają okna z widokiem na ogród. Te największe zajmują ¾ wysokości ścian na parterze i piętrze. Zgodnie z wymogami budownictwa niskoenergetycznego są umiejscowione od strony południowo-zachodniej, aby pozyskiwać jak najwięcej ciepła i naturalnego światła. Trzyszybowe przeszklenia są osadzone głęboko w izolacji i dodatkowo doposażone w solidne żaluzje chroniące przed zbyt silnym światłem.

Czytaj także: Luksusowa willa nad jeziorem

Antracytowe dachówki oraz rynny to kolejne elementy dopełniające nowoczesny wygląd domu. Na wyjątkowo funkcjonalne wnętrze składają się przestronny parter oraz piętro. Pomimo znacznej powierzchni dom zachowuje wszystkie parametry niskoenergetyczne.

Prefabrykaty i szkielet drewniany

Budynek został zbudowany z prefabrykatów w technologii tzw. ciężkiego szkieletu drewnianego. To jedna z wielu metod kompatybilnych ze standardem MULTICOMFORT. Zgodnie z wytycznymi programu warstwy budowlane zostały zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów - uzyskano bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych i dachu – 0,08 W/m²K.

Dwuwarstwowa, szczelna warstwa izolacji zapewniła również wyeliminowanie mostków termicznych w najbardziej problematycznych okolicach. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła dla drzwi i okien wynosi 0,07 W/m²K.

Jak już wspomniano, w domu zamontowano okna energooszczędne trzyszybowe oraz żaluzje. Latem chronią pomieszczenia przed przegrzewaniem, a zimą zapobiegają nadmiernym stratom ciepła.

Oszczędność energii na najwyższym poziomie

Badania i testy przeprowadzone w domu w trakcie procesu certyfikacji wykazały, że dom H5 ma dodatni bilans energetyczny. To przede wszystkim zasługa przemyślanej konstrukcji i izolacji. W dużej mierze na ten wynik pracują również instalacje, w tym panele fotowoltaiczne.

Dom został wzniesiony na ciepłej płycie fundamentowej. Akumulacja dużej ilości ciepła zapewnia gwarancję stałej temperatury zarówno zimą, jak i latem, a także umożliwia realne oszczędności w domach, w których ciepło nie jest potrzebne do rozgrzewania masywnych przegród budowlanych. Ciepło zakumulowane w płycie wystarcza do utrzymania wymaganej w pomieszczeniach temperatury przez kilka godzin.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
best-cooler.reviews/cooler-with-speakers-ice-chest-radio/

botoxclub.com.ua