Najlepsze Domy
Świecący dom z kurtyną na dachu

Świecący dom z kurtyną na dachu

Rezydencja h102 przeszła gruntowną renowację. Wcześniej był to typowy blok mieszkalny z lat 70-tych, XX w., który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Architekci ze studia 314 architecture, przekształcili ten blok mieszkalny we współczesny zrównoważony dom, od którego "bije" świetlista energia.

Nazwa projektu: h102 "romance contemporaine"

Pracownia: 314 architecture studio  

Lokalizacja: Glifada, Ateny, Grecja 

Zrównoważone budownictwo

„Nowa” rezydencja, o łącznej powierzchni 300 m², zlokalizowana jest na działce o powierzchni 370 m² i j wyróżnia się aż 4 kondygnacjami. Atrium rezydencji zostało wyposażone w przesuwny sufit, który reguluje cyrkulację ciepłego powietrza w całym budynku. Z kolei od zachodniej strony budynku, istniejące wystające elementy, architekci przekształcili w "słoneczne puzzle", które ożywiają tropikalne rośliny.

Nietuzinkowy charakter tej rezydencji został podkreślony przez zakrzywione ryciny, które celowo zostały zaprezentowane jako „odcisk światła i cienia” na nieostrych, półprzezroczystych elewacjach zewnętrznych.

Gruntowna renowacja

Ściany zewnętrzne zostały zdekonstruowane, dzięki czemu "zaproszono" ogród środka rezydencji. Na poziomie tarasu (najwyższej kondygnacji) rozbudowano przestrzeń użytkową domu, tak aby wykorzystać każdy metr kwadratowy uzyskany dzięki wybudowanemu atrium.

Sypialnia zaprojektowana na tym poziomie wyróżnia się otwartym planem przestrzennym oraz wspaniałym, panoramicznym widokiem na pobliskie morze.

Całość, mimo że zachowała otwarty charakter, jest chroniona przed żarem słońcem i zachowuje swoją prywatność, dzięki zastosowaniu przesuwanej metalowej kurtyny. 

Czytaj także: Dom w stylu country, jak malowany

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.engi.kiev.ua

https://profvest.com

www.profvest.com