Najlepsze Domy
Stylowe domy z drewna

Stylowe domy z drewna

Domy z drewna od lat mają swoich wiernych zwolenników, stanowią w zasadzie stały element krajobrazu górskiego, gdzie szczególnie popularne są domy z bali. Coraz częściej Polacy budują również domy szkieletowe i domy prefabrykowane, głównie ze względu na niższe koszty budowy.

Jednak specjaliści widzą konieczność stworzenia odrębnego bilansu cieplnego dla domów z bali, ze względu na to, że lite drewno przy znacznie niższych właściwościach termoizolacyjnych, charakteryzuje się większą bezwładnością cieplną.

Budując dom, możemy zdecydować się na różne przekroje bali. Najbardziej charakterystyczne są okrągłe, prostokątne, kwadratowe, dwukrotnie zaokrąglone lub stosowane na Podhalu płazy. Bale możemy też rozróżniać ze względu na rodzaj obróbki materiału. Efekt najbardziej zbliżony do natury dadzą nam bale pełne, najlepiej ręcznie ociosane. Możemy także wybrać bale klejone czyli warstwowe lub bale izolowane, wypełnione styropianem, pianką poliuretanową, wełną lub granulatem celulozowym. W domach z bali można zastosować także różny konstrukcje.

Dom budowany w fabryce

Największą zaletą domów przygotowywanych na hali montażowej jest wykonanie konstrukcji z zachowaniem wszelkich procesów technologicznych, na które często nie wystarcza czasu podczas wznoszenia domów w tradycyjny sposób na miejscu. Prace wykonywane na miejscu, na działce ograniczone są do minimum i polegają przede wszystkim na wylaniu fundamentu. Kiedy elementy domu zostaną wyprodukowane w fabryce czeka nas jeszcze montaż całej konstrukcji.

Ze względu na dużą precyzję ścian wykonywanych w zakładach produkcyjnych, budynki prefabrykowane posiadają świetną izolacyjność cieplną, producenci są tych domów mają zazwyczaj w swojej ofercie gotowe domy pasywne. W zasadzie w przypadków domów prefabrykowanych nie ma żadnych ograniczeń, co do wielkości domu, bryły czy stylu architektury. Montaż budynku prefabrykowanego na działce budowlanej przebiega błyskawicznie, firmy produkujące domy gotowe powinny mieć perfekcyjnie opracowaną logistykę, ponieważ odpowiedni transport gotowych elementów warunkuje szybkość i poprawność inwestycji.

Budownictwo modułowe, mimo rosnącej popularności, nadal traktowane jest z pewną dozą nieufności. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat dostępnych na rynku technologii. Możliwość szybkiej budowy domu tylko jeden aspekt – warto wiedzieć, że metoda modułowa zapewnia również trwałość i komfort użytkowania na długie lata.

Maria Kubala

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://steroid-pharm.com

steroid.in.ua/products/boldabol-

станозолол