Najlepsze Domy
Śnieżnobiały dom w "kratę" z salonem na ogród

Śnieżnobiały dom w "kratę" z salonem na ogród

Ten nowoczesny dom zaprojektowany został przez Noa Gromana z izraelskiego studia Pitsou Kedem w 2016 roku. Dom wyróżnia śnieżnobiała fasada oraz oryginalne przenikanie się poszczególnych stref wnętrz domu z tarasem i ogrodem.

Turyści odwiedzający starą, północną cześć Tel Avivu w Izraelu mogą zobaczyć na nietypowe osiedle nisko położonych jedno- lub dwupiętrowych domów jednorodzinnych. Stanowią one zapomniane relikty wczesnej urbanistyki Izraela, gdy motywem dominującym w projektowaniu osiedli i miast był Garden City Movement.

 W latach swojej świetności tego typu osiedla łączyły wiejską estetykę czerwonej dachówki z niską i przestronną zabudową oraz bujnymi ogrodami. Ich pierwszymi mieszkańcami byli często przybyli imigranci.

Co ciekawe wiele z tych domów zostało zakupione przez elitę izraelską, której przedstawiciele widzieli w tych domach obietnicę wygodnego życie i spokojnej oazy wokół szybko rozrastającego się miasta Tel Aviv.

Powrót do przyszłości

Niestety z biegiem czasu przeminęła chimeryczna moda na tego typu stylizowane domy. Wiele z nich zostało porzuconych i zaniedbanych. Jednak jak wiemy nie tylko historia zatacza koło w czasie, ale także trendy i moda.

Gwałtowny rozwój miasta Tel Aviv, dyktował powstanie ścisłej zabudowy i domów, gdzie na próżno szukać ogrodów i przestrzeni dającej spokój i wytchnienie od miejskiego zgiełku.

Mieszkańcy Tel Avivu znów odkryli w sobie pragnienie, aby znowu zamieszkać w komfortowych domach z dala od miejskiej ciasnoty. I tak w niegdyś zaniedbanym osiedlu położnym  w północnej części Tel Avivu znów zaczęło tętnić miejskim życiem.

Wiele domów odnowiono skromnie, tak aby podkreślić pozostały w nich dawny, historyczny charakter. Inne domy zaś zostały dostosowane do zmieniających się gustów i wymagań mieszkańców Tel Avivu.

"Biały kruk" wśród codziennej szarości

Jednym z tych jest opisywany przez nas dom jednorodzinny, które czyste, śnieżnobiałe fasady wyróżniają się na tle sąsiedztwa. Wyjątkowość tej rezydencji podkreślają długie poziome okna, ukryte za biała "kratą" fasady.

Wnętrze domu oraz wejście na taras ogrodowy wyróżnia nieczytelny podział przestrzeni życiowej. Nie wiemy, gdzie kończy się salon, a zaczyna wejście na taras, obok którego znajduje się basen  oraz piękny izraelski ogród.

Podobnie, jak i na elewacji także i wnętrza zdominowała śnieżnobiała barwa, którą odnajdziemy w ekskluzywnych meblach.

Na ścianach zamontowano także szare zbliżone kolorystycznie do betonu panele. Jedynie kamienna podłoga, wyróżnia się ciemniejszą barwą.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
читать дальше biceps-ua.com

xn--80adrlof.net

Узнать как https://showroom-kiev.com.ua недорого с доставкой.