Najlepsze Domy
Remont i urządzanie domku na działce

Remont i urządzanie domku na działce

Posiadanie działki to koszty, które częściowo można zniwelować. Podczas budowy czy remontu postawmy na dobrej jakości materiały  – dzięki temu posłużą nam one przez długie lata. Istotnym elementem jest dach – to on zapewnia nam spokój i komfort. Od czego w takim razie zacząć remont? Wyjaśniamy krok po kroku.

Jeśli dopiero rozważamy zakup działki, koniecznie sprawdźmy warunki zabudowy w wybranej przez nas okolicy. Może się okazać, że teren, który nam się spodobał i wydaje się idealny do budowy domku wpisany jest jako obszar rolny, co spowoduje, że nie uzyskamy stosownych pozwoleń.

Podczas wizyty w odpowiednim urzędzie miejscowym poprośmy także o plan zagospodarowania – posesja położona w okolicy obwodnicy lub przy planowanej autostradzie straci na wartości, ale przede wszystkim – nie będzie naszą „oazą spokoju”.

Dopiero znając wszystkie informacje na temat sąsiedztwa, przystępujemy do kupna ziemi i zgłaszamy się do architekta. Ten, orientując się w przepisach prawa miejscowego może zaprojektować dom dopasowany do naszych potrzeb, jednocześnie zgodny z planem zagospodarowania przestrzeni. Z najbliższą okolicą i kwestiami prawnymi warto zapoznać się również, gdy kupujemy gotową nieruchomość – pozwoli nam to na uniknięcie ewentualnych niespodzianek.

Kupujemy materiały budowlane

Jeśli jesteśmy już posiadaczami działki, możemy przystąpić do prac budowlanych, gdy zaś posiadamy już domek – do prac remontowych. Przy domku letniskowym zużyjemy mniej materiałów niż przy całorocznym – to w końcu miejsce, w którym będziemy raczej spędzać ciepłe wiosenne i letnie dni, a nie długie zimowe wieczory.

Nawet, jeśli nie planujemy ogrzewać budynku, nie możemy zapomnieć o izolacji – zabezpieczy ona letniak przed napływem gorącego powietrza z zewnątrz i przed stratami ciepła w zimniejsze dni. Postawmy też na duże okna, które zapewnią nam naturalne oświetlenie. Przy remontach oraz budowie daczy ważna jest również jakość wykorzystywanych materiałów. Lepiej jest wybierać te solidniejsze, dzięki którym zapewnimy sobie komfort na lata oraz w dłuższej perspektywie – oszczędność wynikającą z braku konieczności szybkiej ich wymiany. Zwłaszcza w przypadku dachu, który jest ważną częścią każdego budynku.

Wybieramy pokrycie dachowe

Odpowiednie poszycie sprawi, że dacza będzie zabezpieczona na długi czas.

Idealnie sprawdzi się w tym przypadku płyta falista z włóknocementu marki Creaton. To nowoczesne pokrycie, które wykonane jest z naturalnych materiałów, a dzięki nowatorskim technikom produkcji, tego rodzaju dach odporny jest na warunki atmosferyczne i bardzo dobrze tłumi dźwięki – mówi Robert Rudzki, Product Manager firmy Creaton Polska.

Niewielki ciężar pozwoli oszczędzić ponadto na krokwiach, a to oznacza niższy koszt całej konstrukcji. Montaż połaci jest prosty i stosunkowo tani. Takie pokrycie jest także odpowiednie do wymiany dachu w starych domach, zwłaszcza jeśli są pokryte materiałem zawierający azbest.

Czytaj także: Wybieramy ekipę budowlaną. 

W polski krajobraz doskonale wpisuje się model EKOFALA. Jak wszystkie modele naszych płyt falistych, produkowany jest z zastosowaniem nowoczesnej technologii, przy użyciu naturalnych składników i nie zawiera azbestu. To z kolei powoduje, że nie jest szkodliwy dla środowiska i użytkowników. Produkt jest odporny na grzyby i szkodniki oraz na ogień, a jego ułożenie jest łatwe i szybkie. Ponadto, dzięki niskiej kondensacji i regulacji wilgotności pozwala zaoszczędzić na kosztownym systemie wentylacyjnym – komentuje Robert Rudzki.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
plasticsurgery.com.ua

ниссан кашкай купить