Najlepsze Domy
Poznaj białoruski minimalizm w nowoczesnej kostce

Poznaj białoruski minimalizm w nowoczesnej kostce

Głównym cel, jaki założył sobie architekt Igor Petrenko przy realizacji tego projektu, było stworzenie komfortowego i funkcjonalnego domu dla jednej rodziny. Dom musiał być zaprojektowany bez zbędnych dodatków i niepraktycznych dekoracji z wykorzystaniem "czystych" naturalnych i pięknie starzejących się materiałów, takich jak drewno, beton, szkło.

Bryła domu to typowa kostka wbudowana w zbocze działki. Przy budowie domu wykorzystano takie materiały ścienne jak żelbet, które zdobią elewacje to żelbet oraz cegła (pierwsza kondygnacja). Płyty stropowe wykonano z żelbetu monolitycznego. Elementy elewacyjne między oknami, a drewnem fasadowym wykonane zostały z elewacyjnych płyt cementowo-włóknowych z ukrytym mocowaniem.

Naturalna ozdoba 

Głównym materiałem dekoracyjnym zastosowanym na elewacji jest modrzew zaimpregnowany preparatem, który chroni go przed niepożądanym działaniem promieniowania ultrafioletowego, ale jednocześnie nie zapobiega naturalnemu starzeniu się tego materiału. Dzięki temu zabiegowi dom za każdym razem zmienia swoje „szaty”, wraz z nadejściem nowej pory roku.

Funkcjonalne podejście

W zachodniej części działki, od strony drogi, znajduje się parking dla gości i wejście do samego domu. Na parterze znajduje się garaż, przedpokój, schowek, pomieszczenie magazynowe, kotłownia oraz wyjście z sauny na zewnętrzny taras z basenem.

Ten ostatni przylega do domu od strony wschodniej. Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie, salon oraz jadalnia kuchenna. Kominek w salonie z barem nawiązuje kolorystyką do elewacji domu. Dolną częścią kominka jest  wykonana z blachy ze stali nierdzewnej, lewitującej nad podłogą.

Taras z modrzewia

Po wschodniej stronie domu, znajduje się pokój dzienny i jadalnia kuchnia. Pomieszczenia te mają bezpośredni dostęp do zewnętrznego tarasu z basenem i  strefą do grillowania. Taras osłonowy także wykonano z modrzewia, nawiązując do materiałów zdobiących elewacje domu.

W strefie tarasowej znajdziemy wykonaną na indywidualne zamówienie rzeźbę, która łączy w sobie praktyczne funkcje grilla i stołu. Została ona wyprodukowana ze stali nierdzewnej o grubości 10 mm z wstawkami z drewna teakowego.

Czytaj także: Dom jak kościół

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
building a website

самые богатые