Najlepsze Domy
Post... modernistycznie, czyli ABC nowoczesnego domu

Post... modernistycznie, czyli ABC nowoczesnego domu

Domy nowoczesne to najczęściej idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. Inwestorzy poszukujący niebanalnego projektu cenią sobie zastosowanie nowoczesnych instalacji, pozwalających na wykorzystanie naturalnych źródeł energii.

Nowocześni inwestorzy poszukują obiektów ciekawej bryle i nowatorskich rozwiązaniach konstrukcyjnych. Prostota bryły i odwaga w kolorystyce, którą charakteryzują się nowoczesne domy to swoista alternatywa dla budynków typu dworkowego. Architektura, podążając za prądami kulturowymi, również ulega przemianom. Nie wszyscy chcą już podążać za modą – poszukują wyjątkowego miejsca do życia. Coraz częściej inwestorzy podczas wyboru projektu kierują się bardzo indywidualnymi upodobaniami i nastrojami.

Nowoczesny dom?
Projekty domów nowoczesnych przeżywają swój rozkwit. Charakteryzują się rozmachem i futurystycznym stylem. Często rezygnuje się w nich z tradycyjnego, ukośnego dachu. Architekci proponują tu nowoczesne rozwiązania w postaci dużych przeszkleń, elementów ze stali, asymetrycznych, prostych linii budynku. W tego typu projektach domów niemalże standardem są liczne tarasy i pomieszczenia dodatkowe typu pralnia, sauna, garderoby, a nawet basen. Aktualnym trendem jest także stosowanie energooszczędnych rozwiązań – kolektorów, pomp ciepła, wentylacji z rekuperacją czy informatycznych systemów sterowania domem.

Zobacz także:  Szary, biały... Po prostu nowoczesny salon

Wśród projektów domów nowoczesnych można znaleźć również bardziej stonowane wersje, przypominające styl tradycyjny, z nowoczesnymi akcentami. Współczesne domy to znacznie więcej niż tylko miejsce zamieszkania. Domy nowoczesne o ponowoczesne to sposób ekspresji siebie i swojego stylu, więc tak, jak ludzie – są bardziej i mniej awangardowe.

Okiem architekta

Dom nowoczesny jest pojęciem dość szerokim. Próbę zdefiniowania tego pojęcia podjął arch. Tomasz Sobieszuk Biura Projektów MTM Styl: W odniesieniu do domów jednorodzinnych słowo „nowoczesny” może mieć wiele znaczeń. W powszechnym rozumieniu jest to dom o prostej, czystej bryle pozbawionej historycznych ozdobników, o niewielkim nachyleniu dachu, z dużymi oknami. Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, iż pierwowzory takich domów powstawały w Europie, w tym również w Polsce w latach 20. i 30. XX wieku w czasach modernizmu. Były to piękne budynki, ale niestety ten styl został nam obrzydzony w latach 60. i 70., kiedy bardzo nieudolnie próbowano go naśladować, czego efektem były słynne „słupki”. Na szczęście ostatnio obserwujemy coraz większe zainteresowanie domami tzw. „nowoczesnymi”. Technologie i materiały budowlane sprawiają, że duże domy nie są zimne, a płaskie dachy i tarasy szczelne. Elewacje mogą być wykończone w dowolny sposób – tradycyjnym, białym tynkiem, impregnowanym drewnem lub zaczerpniętymi z budownictwa przemysłowego różnego rodzaju okładzinami z blachy lub kompozytów.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
TREN A 100 for sale

туринабол