Najlepsze Domy
Piękny, nowoczesny dom w parkowej dzielnicy Wrocławia

Piękny, nowoczesny dom w parkowej dzielnicy Wrocławia

Działka, na której zaprojektowano dom Forrest House posiada bardzo atrakcyjne, kameralne usytuowanie bezpośrednio przy parku. Najbliższe otoczenie stanowi przeważająca historyczna zabudowa, jednorodna architektonicznie i utrzymująca czytelny układ urbanistyczny. Większość budynków posiada dachy dwuspadowe, usytuowane szczytowo do frontów działek. Uwarunkowania te zostały przeniesione na zapisy obowiązującego planu miejscowego, który dość restrykcyjnie określa warunki w zakresie kształtowania zabudowy.

Budynek wykorzystuje nowoczesne, energooszczędne rozwiązania do ogrzewania i wentylacji. W projekcie zastosowano tradycyjne, wysokiej jakości materiały ceramiczne do konstrukcji ścian, stropów, oraz pokrycia dachu. Wydłużony kształt szarej cegły na elewacji podkreśla ponadczasowy charakter i przekaz nowoczesnej architektury, której wartością jest łączenie tego co ponadczasowe z tym co współczesne i zaawansowane technologicznie.

Forrest House zlokalizowany jest w parkowej scenerii starej dzielnicy Wrocławia. Ponadczasowa, w nowoczesnej formie architektura wyeksponowana na tle stuletnich drzew, koresponduje z historyczną zabudową i urbanistyką sąsiedztwa.

autor: JABRAARCHITECTS
powierzchnia użytkowa: 300 m2
rok: 2017
lokalizacja: Wrocław

Czytaj także: Ekologiczny dom w Polsce. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://velotime.com.ua

https://yarema.ua