REKLAMA
Najlepsze Domy
Odkryj parterowy dom otwarty na egzotyczną dżunglę

Odkryj parterowy dom otwarty na egzotyczną dżunglę

Ten parterowy dom znajduje się na skraju dżungli, niedaleko klubu golfowego na półwyspie Jukatan, w pobliżu miasta Mérida w Meksyku. Rezydencja została wzniesiona wokół bujnej roślinności, dlatego też działka została tak dostosowana, aby mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się komfortowym życiem w „głuszy”.

Działkę, na której miał być zbudowany „PM House” porastała bujna roślinność. Architekci postanowili dostosować teren tak, aby ułatwić życie mieszkańcom rezydencji.

Większość drzew zostało przeniesionych, a pozostawiono tylko te, które miały zapewnić cień na otwartych przestrzeniach domu. Także przesadzono rośliny i krzaki, tak aby w naturalny sposób zapewniały chłodny przewiew wewnątrz jak i wokół domu.

Pełna ułatwień

Sama rezydencja została zaprojektowana z myślą o starszym małżeństwie, dlatego też architekci ze studia FGO Aquitectura zdecydowali się na zaprojektowanie domu jednokondygnacyjnego wraz z ułatwionym dostępem do każdej strefy, nawet tych umieszczonych wokół domu.

Strefy: garażowa, usługowa i mieszkalna połączone są siecią betonowych, szerokich ciągów komunikacyjnych ramp oraz przebiegających przez ogrody oraz ruchome ściany. Te ostatnie łączą wnętrze domu z zewnętrznym światem, tak jak duże przeszklenia.

Otwarty na zieleń

Dom został tak zaprojektowany, aby z każdego jego zakątku, z każdego pomieszczenia roztaczał się wspaniały widok na otaczającą dżunglę. Bujna roślinność osłania mieszkańców, dając im całkowitą prywatność i ochronę przed użytkownikami pola golfowego oraz przechodni z pobliskiej ulicy.

Architekci wykorzystując ruchome ściany i konstrukcję domu ułatwili użytkownikom kontakt z otaczającą zielenią.

  • rr79,

    Dom jest dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się (wchodzeniem po schodach itd.)... Wiadomo że ten dom nie jest projektowany na warunki klimatyczne panujące w Polsce...
  • Joanna,

    Dla kogo jest ten dom???
best-cooler.reviews/orion-coolers-review/

read here progressive.ua

www.eva-mebel.com.ua