Najlepsze Domy
Odkryj parterowy dom otwarty na egzotyczną dżunglę

Odkryj parterowy dom otwarty na egzotyczną dżunglę

Ten parterowy dom znajduje się na skraju dżungli, niedaleko klubu golfowego na półwyspie Jukatan, w pobliżu miasta Mérida w Meksyku. Rezydencja została wzniesiona wokół bujnej roślinności, dlatego też działka została tak dostosowana, aby mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się komfortowym życiem w „głuszy”.

Działkę, na której miał być zbudowany „PM House” porastała bujna roślinność. Architekci postanowili dostosować teren tak, aby ułatwić życie mieszkańcom rezydencji.

Większość drzew zostało przeniesionych, a pozostawiono tylko te, które miały zapewnić cień na otwartych przestrzeniach domu. Także przesadzono rośliny i krzaki, tak aby w naturalny sposób zapewniały chłodny przewiew wewnątrz jak i wokół domu.

Pełna ułatwień

Sama rezydencja została zaprojektowana z myślą o starszym małżeństwie, dlatego też architekci ze studia FGO Aquitectura zdecydowali się na zaprojektowanie domu jednokondygnacyjnego wraz z ułatwionym dostępem do każdej strefy, nawet tych umieszczonych wokół domu.

Strefy: garażowa, usługowa i mieszkalna połączone są siecią betonowych, szerokich ciągów komunikacyjnych ramp oraz przebiegających przez ogrody oraz ruchome ściany. Te ostatnie łączą wnętrze domu z zewnętrznym światem, tak jak duże przeszklenia.

Otwarty na zieleń

Dom został tak zaprojektowany, aby z każdego jego zakątku, z każdego pomieszczenia roztaczał się wspaniały widok na otaczającą dżunglę. Bujna roślinność osłania mieszkańców, dając im całkowitą prywatność i ochronę przed użytkownikami pola golfowego oraz przechodni z pobliskiej ulicy.

Architekci wykorzystując ruchome ściany i konstrukcję domu ułatwili użytkownikom kontakt z otaczającą zielenią.

  • rr79,

    Dom jest dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się (wchodzeniem po schodach itd.)... Wiadomo że ten dom nie jest projektowany na warunki klimatyczne panujące w Polsce...
  • Joanna,

    Dla kogo jest ten dom???
best-cooler.reviews/orion-coolers-review/

read here progressive.ua

www.eva-mebel.com.ua